cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 listopad 2021 16:13

Jedyna taka przyjaźń na świecie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film twórców hitu „Mia i biały lew”! Zobacz plakat i zwiastun filmu „Wilk, lew i ja”. W kinach od 19 listopada

 

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili” czy „Chaty” Grahama Greene’a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2” - Mylène Dinh-Robic.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

 

Gatunek: przygodowy/ familijny

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Gilles de Maistre („Mia i biały lew”, „Pierwszy krzyk”)

Scenariusz: Prune de Maistre („Mia i biały lew”)

Obsada: Molly Kunz („Wdowy”), Graham Greene („Zielona mila”, „Chata”, „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu”), Mylène Dinh-Robic („Smerfy 2”, „Ojcostwo”), Charlie Carrick, Rhys Slack, Rebecca Croll, Derek Johns, Victor Cornfoot, Eric Clark

Czytany 509 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 listopad 2021 16:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama