cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 listopad 2021 14:42

Batman Christophera Nolana w Warner TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pośmiertna wygrana Heatha Ledgera na Oscarach za wybitną rolę Jokera w „Mrocznym Rycerzu” wzbudziła kilkuminutowe owacje na stojąco. W kolejnej części cyklu o Batmanie „Mroczny Rycerz powstaje”, przeciwnika bohatera zagrał równie utalentowany Tom Hardy. Obydwie cenione produkcje będą premierowo emitowane przez stację Warner TV 13 i 20 listopada.

 

Warner TV wyemituje dwie części z trylogii Nolana o Batmanie: „Mroczny Rycerz” i „Mroczny Rycerz powstaje”. Każda z nich zyskała kultowy status. W „Mrocznym Rycerzu” zagrał nagrodzony Oscarem za rolę Jokera Heath Ledger, który przygotowywał się do występu izolując się przez cały miesiąc. 

Równie duże wrażenie na widowni zrobił Tom Hardy, który przytył do roli Bane’a w „Mroczny Rycerz powstaje” prawie 20 kg – nie służyło to uzyskaniu lepszej prezencji w stylu mainstreamowego Hollywood. Było celowym działaniem, dzięki któremu przeciwnik Batmana stał się wizualnie tak monumentalny i straszny jak w źródłowych komiksach. 

Christopher Nolan w swoich filmach miesza różne gatunki i podobny zabieg wykorzystał w produkcji „Mroczny Rycerz”. Film łączy elementy dramatu, produkcji przygodowej, superbohaterskiej, kryminalnej, a nawet neo-noir. Druga część serii opowiada o losach Batmana (Christian Bale), który wraz z porucznikiem Gordonem (Gary Oldman) zwalcza przestępczość w Gotham City. Jest niezwykle skuteczny, lecz wtedy na horyzoncie pojawia się mistrz zbrodni: nieobliczalny Joker. 

Podobny miks gatunkowy można zauważyć w ostatniej części trylogii, „Mroczny Rycerz powstaje”. Nolan deklaruje, że film ma charakter kina wojennego – opowiada o starciu Batmana z Banem (Tom Hardy). To mroczny przeciwnik, dla którego walki i bitwy są codziennością. Dodatkowo na horyzoncie pojawia się Catwoman (Anne Hathaway), niesamowicie zręczna włamywaczka i złodziejka. Zróżnicowane postaci, gatunki, konwencje: Christopher Nolan, aktorzy i reszta ekipy produkcyjnej wspólnymi siłami stworzyli eklektyczną filmową perełkę. 

 

Premierowa emisja „Mrocznego Rycerza” odbędzie się 13 listopada o 20:00 w Warner TV.

Premierowa emisja „Mroczny Rycerz powstaje” odbędzie się 20 listopada o 20:00 w Warner TV.

Powtórki filmu “Mroczny Rycerz” będzie można oglądać 16 listopada o 22:15 i 19 listopada o 22:30 w Warner TV.

Powtórki filmu “Mroczny Rycerz powstaje” odbędą się 23 listopada o 22:00 i 26 listopada o 22:55.

Czytany 302 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 listopad 2021 14:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama