cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 08 listopad 2021 11:39

"Wracaj" Pilarskiego w reżyserii Anny Augustynowicz ponownie na Małej Scenie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Coś mi tu nie gra, coś mi tu nie gra... Wracam sobie normalnie do domu, a tam jacyś obcy...” Po pandemicznej przerwie "Wracaj" Przemysława Pilarskiego w reżyserii Anny Augustynowicz będzie można ponownie obejrzeć w Łodzi i Szczecinie. Na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi spektakl widzowie zobaczą 12, 13 i 14 listopada o 19:15, a 19, 20 i 21 listopada w Malarni w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. 

„Wracaj” to koprodukcja łódzkiego Teatru Powszechnego i szczecińskiego Teatru Współczesnego – prapremiera została zrealizowana specjalnie na XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Spektakl opowiada historię człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który wraca po latach do powojennego Radomia i próbuje odnaleźć się we własnym domu - zasiedlonym już przez innych mieszkańców. Ale to tylko pretekst, aby zanurzyć się w tajemniczym świecie, któremu patronuje David Lynch. Tutaj, dzięki wieloznaczności języka, sensy rodzą się poza dosłownością, a spektakl rozgrywa się poza kategoriami, które można po prostu „zrozumieć” lub ująć w racjonalne ramy…

Za sztukę „Wracaj” Przemysław Pilarski otrzymał w 2018 roku prestiżową Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.

Spektakl „Wracaj” otrzymał szereg nagród i wyróżnień, między innymi:

•Złota Maska dla Najlepszego Spektaklu w sezonie 2018/2019

•Złota Maska dla Anny Januszewskiej - Najlepszej Aktorki w sezonie 2018/2019

•Subiektywny Spis Aktorów Teatralnych sezonu 2018/2019 Jacka Sieradzkiego: Anna Januszewska wyróżniona za "mistrzostwo" w spektaklu "Wracaj"

•Monika Kępka w spektaklu "Wracaj" - najlepsza rola kobieca w sezonie 2018/2019 według Henryka Mazurkiewicza w rankingu "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2018/2019" opublikowanym w Miesięczniku "Teatr"

•Sztuka "Wracaj" - Najlepsza polska sztuka w sezonie 2018/2019 według Jacka Wakara, Wiesława Kowalskiego i Jacka Sieradzkiego w rankingu "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2018/2019" opublikowanym w Miesięczniku "Teatr"

***

„Wracaj”

Autor: Przemysław Pilarski

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Scenografia: Marek Braun

Wideo: Wojciech Kapela

Reżyseria światła: Krzysztof Sendke

Muzyka: Jacek Wierzchowski

Kostiumy: Wanda Kowalska

Obsada: Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Adam Kuzycz-Berezowski, Jakub Kryształ

W spektaklu wykorzystany jest utwór Johanna Wolfganga Goethego "Król Olch" oraz utwór Franza Schuberta "Król olch" w aranżacji Jacka Wierzchowskiego

Prapremiera: 29 marca 2019 w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Czytany 370 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 listopad 2021 11:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama