cinema.pl Artykuły

sobota, 06 listopad 2021 12:39

Na ten film czekają całe rodziny!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Piękne, dzikie zwierzęta, które połączyła przyjaźń w najnowszej produkcji twórców hitu „Mia i biały lew”. Na ten film czekają całe rodziny! „Wilk, lew i ja” w kinach od 19 listopada.

 

Przed dwoma laty serca widzów w Polsce i na świecie podbił film „Mia i biały lew” opowiadający niezwykłą historię dziewczyny, która by ratować dzikiego kota, rusza w pełną przygód podróż przez Afrykę. Piękna przyjaźń między człowiekiem, a dzikim zwierzęciem, to również temat kolejnego filmu reżysera „Mii…”. „Wilk, lew i ja” to jednak nie tylko historia międzygatunkowej przyjaźni dzikich zwierząt, ale także ważny głos w dyskusji na temat ochrony zagrożonych gatunków i tego, jak daleko ingerencja człowieka może wejść w życie zwierząt, by nie zagrażać ich dzikiej naturze. Rozegrana w bajkowych plenerach Kanady opowieść już teraz rozgrzewa serca widzów: „Popłakałam się na samym zwiastunie, więc na filmie pewnie będę ryczeć”, „Przygoda i przekaz”, „Już mam łzy”, „Mia i biały lew oglądaliśmy i czekamy teraz na ten film” – to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych pod zwiastunem filmu. Moc wzruszeń i piękna przygoda w filmie „Wilk, lew i ja” w kinach już 19 listopada.

Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać. W rolach głównych zobaczymy m.in. znanego z „Zielonej mili” czy „Chaty” Grahama Greene’a oraz gwiazdę familijnej produkcji „Smerfy 2” - Mylène Dinh-Robic.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

 

Bardzo uroczy i zrealizowany w stylu Disneya

Eric de Kermel / Terre Sauvage

Cudowna historia w malowniczej scenerii

Marine de Guilhermier / Allocine.fr

 

Przepiękny! Niesie ze sobą szlachetne wartości ochrony zwierząt, szacunku i wzajemnej miłości.

Mitra Etemad / Trendyslemag.com

 

Gatunek: przygodowy/ familijny

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Gilles de Maistre („Mia i biały lew”, „Pierwszy krzyk”)

Scenariusz: Prune de Maistre („Mia i biały lew”)

Obsada: Molly Kunz („Wdowy”), Graham Greene („Zielona mila”, „Chata”, „Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu”), Mylène Dinh-Robic („Smerfy 2”, „Ojcostwo”), Charlie Carrick, Rhys Slack, Rebecca Croll, Derek Johns, Victor Cornfoot, Eric Clark

Czytany 274 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 listopad 2021 12:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama