cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 listopad 2021 10:16

Drugi sezon serialu Wielka z premierą 20 listopada w HBO GO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nominowany do Emmy serial Wielka wraca do HBO GO z drugim sezonem 20 listopada. Tego dnia do serwisu zostanie dodany cały nowy sezon produkcji.

 

Wielka to satyryczna komedia o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przeobrażeniu z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W drugim sezonie Katarzyna przejmuje rosyjski tron, ale szybko się przekonuje, że detronizacja męża to dopiero początek. Katarzyna musi teraz zmierzyć się z realiami “wyzwolenia” kraju, który nie chce być wolny. Jej walka o oświecenie Rosji będzie oznaczać walkę z własnym dworem i najbliższymi, włączając w to własną matkę (w tej roli gościnnie Gillian Anderson). Będzie też walczyła z własnym sercem, próbując ułożyć swoją relację z Piotrem. W końcu Katarzyna nauczy się, że aby zmienić kraj, musi pozwolić zmienić samą siebie. Dowie się również, że istnieje cienka granica między idealizmem a ułudą, a stanie się Wielką będzie wymagało od niej więcej, niż mogła sobie wyobrazić.

W serialu występują Elle Fanning jako Katarzyna, Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi oraz Belinda Bromilow.

Twórcą, scenarzystą i producentem serialu jest Tony McNamara. Pozostałymi producentami są Marian Macgowan, Mark Winemaker, Elle Fanning, Nicholas Hoult, z ramienia Echo Lake - Brittany Kahan Ward, Doug Mankoff i Andrew Spaulding, z ramienia Thruline -  Josh Kesselman i Ron West, oraz Matt Shakman. Projekt został wyprodukowany przez Civic Center Media we współpracy z MRC Television. Globalną dystrybucją zajmuje ViacomCBS Global Distribution Group.

Premiera drugiego sezonu serialu Wielka odbędzie się 20 listopada w HBO GO. Tego dnia po godzinie 11.00 do serwisu dodanych zostanie wszystkich dziesięć odcinków nowego sezonu.

Trailer: https://youtu.be/zR0uYauiKok 

 

Czytany 285 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 listopad 2021 10:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama