cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 listopad 2021 10:03

Jan Hrynkiewicz ogłoszony młodym europejskim talentem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Estoński Tallinn Black Nights Film Festival zaprezentował tegoroczne Black Nights Stars – wyróżnienia, przyznawane ośmiu wschodzącym gwiazdom aktorstwa z regionu Morza Bałtyckiego. Pośród wyróżnionych znalazł się Jan Hrynkiewicz.

 

Black Nights Stars wspiera młodych utalentowanych aktorów z regionu Morza Bałtyckiego w podejmowaniu kolejnych kroków na arenie międzynarodowej, łącząc ich z kluczowymi profesjonalistami z branży filmowymi m.in. z reżyserami castingów, agentami, producentami i przedstawicielami prasy. Celem inicjatywy przyswojenie jak największej dawki praktycznej wiedzy i umiejętności, niezbędnych w zawodzie profesjonalnego aktora.

W jury, wybierającym ośmioosobowy skład aktorski, który weźmie udział w Black Nights Stars, zasiada m.in. reżyser castingu Piotr Bartuszek. „Udział w Black Nights Stars daje młodym aktorom możliwość poznania reżyserów castingów z całej Europy i USA. To może być dla nich ten moment”, mówi podkreślając, jak bardzo to wydarzenie może zaważyć na dalszej karierze. Black Nights Stars 2021 odbędzie się w ramach Industry@Tallinn & Baltic Event w dniach 21-24 listopada.

Aktorzy będą mieli okazję spotkać się z reżyserami castingów, agentami i mediami. W ciągu czterodniowego eventu adepci sztuki aktorskiej wezmą udział w warsztatach i panelach, które mają im pomóc w zdobyciu nowych umiejętności i przygotować ich do międzynarodowej kariery. 

M.in. „Boże Ciało” i szwajcarski serialowy hit „Frieden” dały Janowi Hrynkiewiczowi miejsce pośród młodych nadbałtyckich talentów. Aktor niebawem pojawi się w kolejnej produkcji fabularnej. 

Jan Hrynkiewicz urodził się w 1996 roku w Warszawie. Dorastał w Lublinie, w rodzinie muzyków. Gdy w 2013 roku ukończył I st. szkoły muzycznej w klasie gitary, postanowił nie iść w ślady rodziców i zostać aktorem. Dwa lata później dostał się do Szkoły Filmowej w Łodzi, a studenci z innych wydziałów szybko poznali się na jego talencie i w trakcie studiów zagrał w ponad 20 produkcjach krótkometrażowych. To zdecydowanie jeden z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych aktorów młodego pokolenia, który w ciągu ostatnich pięciu lat regularnie pojawiał się na małym i wielkim ekranie, w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Warto wymienić jego niezwykle charakterystyczną rolę w nominowanym do Oscara filmie „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. 

Przełomem w karierze Janka była jego urzekająca rola w serialu „Frieden” - jednej z największych produkcji szwajcarskich w historii („Frieden”, Szwajcaria, SFR 1, reż. Mike Schaerer), gdzie wcielił się w postać charyzmatycznego Hershela - chłopca, który przeżył koszmar obozu koncentracyjnego. W czasie wolnym od aktorstwa, Janek lubi czytać książki o rozwoju świadomości, przyrządzać wegańskie potrawy i grać na instrumentach, jest też stałym bywalcem ścianek wspinaczkowych . Kilka miesięcy po ukończeniu studiów, w listopadzie 2020 postanowił przeprowadzić się na Islandię, gdzie pracował w stadninie koni islandzkich, co jednocześnie było przygotowaniem do głównej roli w filmie Kamila Krawczyckiego pt. "Słoń", który jest obecnie w końcowej fazie zdjęć. Na ten moment Janek nie planuje zostać w Polsce. Jego partycypacja w gronie Black Night Stars tallińskiego festiwalu filmowego może okazać się spaniałym otwarciem kariery międzynarodowej.

Czytany 954 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 listopad 2021 10:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama