cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 październik 2021 13:31

Premiera kinowa koprodukcji TVP „Biały Potok”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Koprodukcja Telewizji Polskiej „Biały Potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego w kinach od 12 grudnia br. To komedia pomyłek o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. W jednej z głównych ról wystąpi Marcin Dorociński. 

Michał i Ewa prowadzą stateczne życie, podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z problemami finansowymi.  Niespodziewanie, podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta, mnożąc zabawne sytuacje aż do finału, który okaże się szansą na uratowanie obydwu małżeństw. Czy wszyscy z niej skorzystają?

W roli Michała genialny Marcin Dorociński („Teściowie”, „Pitbull”, „Gambit królowej”, „Moje córki krowy”), uhonorowany za kreację w „Białym Potoku” nagrodą dla Najlepszego Aktora na festiwalu Młodzi i Film 2021 w Koszalinie. Partnerują mu: Julia Wyszyńska („Atak paniki”) filmowa Ewa, ceniona aktorka teatralna Agnieszka Dulęba-Kasza (Kasia), w rolę Bartka wcieli Dobromir Dymecki („Wszystko dla mojej matki”, „Śmierć Zygielbojma”, „Artyści”). W pozostałych rolach wystąpią: Zbigniew Antoniewicz, Sebastian Pawlak, Cezary Pawłowski, Janusz Łagodziński, Marcin Trzęsowski, Łukasz Bzura, Tadeusz Loba, Patryk Makowski.

„Biały Potok” został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 40. festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. 

 

Reżyseria: Michał Grzybowski

Scenariusz: Michał Grzybowski, Tomasz Walesiak 

Zdjęcia: Mateusz Skalski

Czytany 287 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 październik 2021 13:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama