cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 październik 2021 13:26

Gebels powraca na plakacie PITBULLA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stare zasady, nowa ekipa. Andrzej Grabowski jako Gebels, Tomasz Dedek jako Pershing i Przemysław Bluszcz jako Andrzej Pałucki na plakacie „Pitbulla” Patryka Vegi. Film w kinach 11 listopada.

 

Za wszystkimi zamachami bombowymi w Polsce stoi jedna osoba i tylko jeden policjant może go powstrzymać. Jacek Goc pseudonim Gebels to jeden z głównych bohaterów serii – wciela się w niego Andrzej Grabowski. Nieustępliwy, z sztywnym kodeksem honorowym – stary pies, który niejedno w życiu widział. W tym starciu stawką jest jednak nie tylko bezpieczeństwo publiczne, lecz także walka o dobro jego syna. Już dziś zobaczcie bohaterów „Pitbulla” na plakacie najnowszego filmu Patryka Vegi, na którym znaleźli się: Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Tomasz Dedek, Jan Błachowicz, Justyna Karłowska i Julia Michalewska. Film w kinach 11 listopada.  

Powrót legendy. Seria „Pitbull”, która na zawsze stała się odnośnikiem dla kina sensacyjnego w Polsce, powraca na ekrany w nowej odsłonie. Najnowsza kinowa część uwielbianego przez widzów cyklu Patryka Vegi to powrót do korzeni, które przez lata budowały renomę najpopularniejszego z polskich reżyserów, jak i odświeżenie marki dla nowego, młodego widza. To obraz czerpiący garściami ze spuścizny kultowego serialu i spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska. Mafia pruszkowska, wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały - to sprawy, które między innymi zostaną ukazane w najnowszym filmie. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji – weteran i ikona serii – Andrzej Grabowski oraz: Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja i mistrz świata organizacji UFC – Jan Błachowicz. „Pitbull”, na jakiego czekali fani, powrócił. Jest głodny, bezwzględny i gotowy, by rozszarpać box-office. 

Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia  grupy Pershinga - konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju.  Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

Historia filmu jest zbudowana na bezpośredniej dokumentacji Gangu karateków, który między innymi zamordował małżeństwo Jaroszewiczów. Autentyczna jest również postać konstruktora bomb, Andrzeja Pałuckiego, z którym Patryk Vega przeprowadził setki godzin rozmów. Vega nagrał ostatni wywiad z Pałuckim, zanim ten, po odsiedzeniu 25 lat w więzieniu, został ponownie aresztowany za zabójstwo dwóch osób, którego dokonano w trakcie rozmów z reżyserem. 

„Pitbull” – zwiastun bez cenzury

https://youtu.be/qmmqR6T6hpI

 

„Pitbull” – zwiastun dla kobiet

https://youtu.be/c4VSSKDHLYE

 

„Pitbull” – pierwszy zwiastun

https://youtu.be/j6Acvnk3s20

Gatunek: sensacyjny

 

Produkcja: Patryk Vega, Polska 2021

Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega

Obsada: Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja, Jan Błachowicz

Czytany 407 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 październik 2021 13:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama