cinema.pl Artykuły

środa, 27 październik 2021 11:49

Miłość zwycięża! Zobacz zwiastun filmu WSZYSTKIE NASZE STRACHY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Historia człowieka, który buduje most miłości między dwoma światami. Zobaczcie zwiastun „Wszystkich naszych strachów”. Nagrodzony Złotymi Lwami film Łukasza Rondudy w kinach już 5 listopada.

Do czego może zaprowadzić nas droga nienawiści, a do czego droga miłości? Czy pomiędzy dwoma światami można zbudować trwały most? Już dziś zobaczcie zwiastun filmu, który był objawieniem tegorocznego  Festiwalu w Gdyni. Przejmujący, aktualny i podejmujący dialog film „Wszystkie nasze strachy” wejdzie na ekrany kin 5 listopada. 

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu. Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

  

Gatunek: dramat biograficzny / romans

Polska 2021

Produkcja: Kuba Kosma PGP („(Nie)znajomi”, „Serce miłości”), Katarzyna Sarnowska („(Nie)znajomi”, „Chemia”)

Koprodukcja: Kino Polska TV SA, Mimikra

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, CANAL+

Reżyseria: Łukasz Ronduda („Performer”, „Serce miłości”), Łukasz Gutt („Odyseja złomowa”)

Scenariusz: Łukasz Ronduda („Performer”), Michał Oleszczyk, Katarzyna Sarnowska („(Nie)znajomi”, „Chemia”)

Zdjęcia: Łukasz Gutt („Kamerdyner”, „Serce miłości”)

Scenografia: Joanna Kaczyńska („Listy do M.3”, „Serce miłości”)

Kostiumy: Kalina Lach („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Planeta Singli 3”)

Montaż: Przemysław Chruścielewski („Żeby nie było śladów”, „Boże Ciało”, „Serce miłości”), Kamil Grzybowski („Czuły film”)

Obsada: Dawid Ogrodnik („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Maria Maj („Między nami dobrze jest”), Andrzej Chyra („W imię…”, „Carte blanche”), Jacek Poniedziałek („Serce miłości”, „Pakt”), Oskar Rybaczek („Klangor”, „Ślad”), Agata Łabno, Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”), Karolina Bruchnicka („Córka trenera”, „Moje wspaniałe życie”), Konrad Eleryk („Klangor”, „Furioza”), Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Znaki”),  Wiktoria Kruszczyńska, Ewa Konstancja Bułhak („Drogówka”, „Dzień kobiet”), Wojtek Ziętek („Boże Ciało”, „Jak najdalej stąd”)

Czytany 380 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 październik 2021 12:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama