cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 25 październik 2021 10:37

ŻUŻEL na DVD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy Państwu listopadowe premiery DVD i Blu-Ray.

Strzelanina podczas urlopu, nieprzyzwoite żarty, niszczące zabytkową okolicę pościgi i wybuchy rozwalające wszystko i wszystkich w filmie „Bodyguard i żona zawodowca”. W rolach głównych plejada gwiazd: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Antonio Banderas i Morgan Freeman. 

„Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” to nieopowiedziana dotąd historia brata i siostry - niestrudzonych poszukiwaczy przygód. Rodzeństwo, chcąc odmienić los swojej rodziny, wybiera się na zaskakującą i emocjonującą misję, dzięki której niespodziewanie otwiera się przed nimi zaczarowany świat. Ich historię opowiada porywające widowisko fantasy, w którym pierwsze skrzypce gra laureatka Oscara – Angelina Jolie, a wspierają ją: David Oyelowo, Anna Chancellor, Clarke Peters i Michael Caine.

„Żużel”, najnowsze dzieło Doroty Kędzierzawskiej, to pełna sportowych i miłosnych emocji opowieść o motocyklowym mistrzu, w którego wciela się wschodzący gwiazdor polskiego kina – Tomasz Ziętek. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka i debiutująca na dużym ekranie Jagoda Porębska. Obok nich w filmie zobaczymy też szereg autentycznych postaci związanych ze speedwayem, wśród których znaleźli się między innymi: Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski i Krzysztof Sadurski.

„Wojna z dziadkiem” to komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. Na ekranie u boku Roberta De Niro, Chritsophera Walkena i Umy Thurman dziecięce gwiazdy Hollywood: Juliocesar Chavez i Laura Marano oraz doskonale znana polskim widzom z roli w serialu „Doktor Quinn” – Jane Seymour. Za kamerą filmu stanął zaś Tim Hill, twórca przebojów: „Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2” oraz animacji „Hop”. „Wojna z dziadkiem” to historia zmagań rezolutnego wnuka z seniorem rodu, który przypadkiem zajął jego pokój. Co z tego wyniknie, przyprawi was o nieprzerwany atak śmiechu.

„Kruk. Czorny Woron nie śpi” to drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami. Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym stara Szeptucha. W nowej serii, oprócz znanych już postaci, pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik oraz Leszek Lichota. Wsparcie finansowe Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  

BODYGUARD I ŻONA ZAWODOWCA

PREMIERA DVD/BD – 25 listopada

Kontynuacja komediowego hitu „Bodyguard Zawodowiec”, która nie zwalnia tempa, podkręca humor i jest godną następczynią pierwszej części!

Michael Bryce postanawia rzucić stresujący zawód ochroniarza i za namową swojej psychoterapeutki udaje się na zasłużony urlop. To ma być odwyk od broni, zabijania i pakowania się w kłopoty. Wszystko się jednak sypie, gdy już na początku swojego wypoczynku trafia w sam środek strzelaniny, której sprawczynią jest Sonia - żona jego byłego klienta Dariusa. Dzika, piękna i dwa razy bardziej nieobliczalna od swojego męża. Koszmar Bryce’a zaczyna się od nowa, a cała terapia ląduje w koszu na śmieci. Mimo nieśmiałego sprzeciwu bodyguarda, oboje z Sonią ruszają na ratunek Dariusa z rąk bandytów. Niestety na ich drodze stanie potężny i wyjątkowo mściwy szaleniec, którego złowrogi plan może zniszczyć świat, jaki do tej pory znamy. Tylko, że ten szaleniec nie zna jeszcze pełni możliwości Bryce’a, Dariusa i, w szczególności, jego żony.   

Reżyseria: PATRICK HUGHES

Występują: RYAN REYNOLDS, SAMUEL L. JACKSON, SALMA HAYEK, ANTONIO BANDERAS, 

MORGAN FREEMAN i inni

Produkcja: USA, Wielka Brytania 2021

Gatunek: akcja, komedia, sensacja

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny /z polskim lektorem/ 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 112 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: oryginalny /z polskim lektorem/ 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 117 min

Obraz: 2.39:1 (1080p24) PAL

Dźwięk: DTS HD MA 5.1

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu

 

PIOTRUŚ PAN I ALICJA W KRAINIE CZARÓW

PREMIERA DVD – 25 listopada

Ośmioletnia Alicja i jej psotny brat Piotruś spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.

Reżyseria: BRENDA CHAPMAN

Występują: ANGELINA JOLIE, DAVID OYELOWO, ANNA CHANCELLOR, CLARKE PETERS, 

GUGU MBATHA-RAW, MICHAEL CAINE i inni

Polski Dubbing

Produkcja: Dania 2019

Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Czas: 90 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

ŻUŻEL

PREMIERA DVD/BD – 25 listopada

Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

Reżyseria: DOROTA KĘDZIERZAWSKA

Występują: TOMASZ ZIĘTEK, PAWEŁ WILCZAK, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ, JAGODA PORĘBSKA i inni

Produkcja: Polska 2020

Gatunek: sportowy, melodramat

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1

Napisy: angielskie, polskie

Czas: 104 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: polski

Napisy: angielskie, polskie

Czas: 104 min

Obraz: 2.39:1 (1080p25) PAL

Dźwięk: DTS HD MA 5.1

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu

 

WOJNA Z DZIADKIEM

PREMIERA DVD – 25 listopada

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że ukochany dziadek Ed zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, musi wypowiedzieć seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomaga stary druh Jerry. Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, teraz wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w zaciętym starciu pokoleń?

Reżyseria: TIM HILL

Występują: ROBERT DE NIRO, CHRISTOPHER WALKEN, UMA THURMAN, JANE SEYMOUR i inni

Produkcja: USA 20120

Gatunek: komedia familijna

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 94 min 

Obraz: 16:9 (1.85:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI – serial, sezon 2

PREMIERA DVD – 25 listopada

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem ty­toniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę. Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudo­włosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim, który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Wsparcie finansowe Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Reżyseria: MACIEJ PIEPRZYCA

Występują: MICHAŁ ŻURAWSKI, MAGDALENA KOLEŚNIK, LESZEK LICHOTA, KATARZYNA WAJDA, TOMASZ WŁOSOK i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: thriller, kryminał

Dane techniczne DVD:

Ilość DVD: 3 płyty

Ilość odcinków serialu: 6

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie /dla os. niesłyszących/

Czas łączny ok: 320 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, materiały Making Of, teledysk: BARTOSZ CHAJDECKI feat. POŁUDNICE - Czorny Woron nie śpi

Czytany 269 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 październik 2021 10:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama