cinema.pl Artykuły

sobota, 23 październik 2021 18:55

Jesteś w grze bardziej, niż myślisz. Zobacz zwiastun MOSQUITO STATE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Przykuwa uwagę jak ukąszenie, po którym nie możesz przestać się drapać” - Indiewire

 

Premiera w Wenecji i wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia, nagroda za najlepsze efekty specjalne na 53. Międzynarodowym Festiwalu Fimowym w Sitges, Złoty Pazur za odwagę formy i treści oraz statuetka za najlepszy dźwięk na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - to skrócona lista sukcesów „Mosquito State”; polsko-amerykańskiej produkcji w reżyserii Filipa Jana Rymszy. Film, pokazywany także w Konkursach Głównych festiwalu filmowego w Genewie oraz wrocławskich Nowych Horyzontów, to świetnie oceniane kino artystyczne najwyższej jakości, przypominające duchem wybitne dzieła Davida Cronenberga czy Darrena Aronofsky’ego. Trzymająca w napięciu historia analityka finansowego z Wall Street, którego myślami zawładnęła piękna i tajemnicza Lena, postawi przed widzem pewną dość drażniącą tajemnicę- irytujące bzyczenie komarów. Jeśli lubicie mocne emocje i naprawdę przejmujące filmy, które wytrącą Was na chwilę ze strefy komfortu, to „Mosquito State” jest dla Was. Ręczą za to krytycy z The Hollywood Reporter („Imponująco przerażający psycho horror”), Interii („Techniczny majstersztyk”) czy Indiewire („Przykuwa uwagę jak ukąszenie po którym nie możesz przestać się drapać”).

„Mosquito State” w kinach od 29 października

https://youtu.be/ORrh8c8yzDM

 

 

 

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

 

Gatunek: thriller

Polska, USA 2020

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Royal Road Entertainment

Koprodukcja: Lightcraft, Bottleship VFX

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Reżyseria: Filip Jan Rymsza

Scenariusz: Filip Jan Rymsza, Mario Zermero

Producenci: Włodzimierz Niderhaus, Filip Jan Rymsza, Alyssa Swanzey

Zdjęcia: Eric Koretz

Obsada: Beau Knapp („Nice Guys. Równi goście”, „Nocny pościg”, „Super 8”), Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”, „American Assassin”), Jack Kesy („Deadpool 2”, „Baywatch. Słoneczny patrol”), Audrey Wasilewski („RED”, „Siedem dusz”, „Czego pragną kobiety”), Dominika Kachlik („Ultraviolet”, „BoJack Horseman”, „Wojenne dziewczyny”)

Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 październik 2021 18:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama