Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 październik 2021 16:03

Pozytywna opowieść o miłości

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„The Strings, czyli sex, drugs i disco”, komedia, która wzrusza do łez, po krajowym tournée wreszcie ląduje w stolicy! Zapraszamy na pozytywną opowieść o miłości - nie tylko do muzyki. Prapremiera spektaklu 28 października w Garnizonie Sztuki.

 

W miejskim parku niedaleko muszli koncertowej spotykają się Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu disco polo, Figi, który dziś koncertuje w muszli. Załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Choć początkowo postanowienie wygląda jak żart, dzięki determinacji i zbiegom okoliczności Ernest, Kotlet, Manuel i nowy tancerz Lerua odnajdują przyjaźń, pokonują życiowe słabości
i osiągają muzyczny sukces.

- Spektakl „The Strings, czyli sex drugs i disco”, z całą miłością i pozytywnym przesłaniem, jest męską perspektywą czy też odpowiedzią na przemiany kulturowe, z którymi mierzą się współcześni mężczyźni i kobiety – z przymrużeniem oka, ale całkiem na poważnie – powiedział autor i reżyser Maciej Kowalewski.

Prapremiera 28 października, kolejne spektakle 29-31 października, 20-21 listopada. Bilety na stronie www.thestrings.pl.

Produkcja: Prismedia

Maciej Kowalewski – tekst, reżyseria, teksty piosenek

Witek Stefaniak – scenografia

Łukasz Lach – muzyka

Pola Gomółka – kostiumy

Krzysztof Adamski – choreografia

Piotr Tołoczko – asystent reżysera

Agata Łubieńska – asystentka choreografaWystępują:

Wojciech Brzeziński/Maciej Kowalewski – Ernest

Michał Koterski – Kotlet

Krzysztof Wieszczek – Lerua

Bartosz Żukowski – Pan Kuba

Piotr Borowski – Manuel

Czytany 436 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 październik 2021 16:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież