cinema.pl Artykuły

wtorek, 19 październik 2021 10:19

Bestia z Wall Street na plakacie nagradzanego "MOSQUITO STATE"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bestia z Wall Street na plakacie nagradzanego "MOSQUITO STATE".

 

„Mosquito State” to imponujący wizualnym rozmachem, hipnotyczny i trzymający w napięciu thriller przywodzący na myśl wybitne dzieła Davida Cronenberga i Darrena Aronofsky’ego. Prezentujemy oficjalny polski plakat tej produkcji. Film uhonorowany został nagrodą „Złoty Pazur” za odwagę formy i treści oraz statuetką za najlepszy dźwięk na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Mosquito State” miał światową premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia. Obraz ten został również nagrodzony na 53. edycji MFF w Sitges za najlepsze efekty specjalne oraz brał udział w Konkursach Głównych festiwali filmowych w Genewie i na Nowych Horyzontach we Wrocławiu. W rolach głównych tej polsko-amerykańskiej produkcji wystąpiły gwiazdy międzynarodowych hitów w tym m.in.: Beau Knapp („Super 8”), Jack Kesy („Deadpool 2”) i Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”). Za stworzenie wysmakowanej warstwy wizualnej na planie odpowiedzialni są polscy twórcy: scenografia – Marek Warszewski („Rojst’97”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”), dekoracja wnętrz – Anna Marzęda („Rojst”, „Obce niebo”), kostiumy – Katarzyna Lewińska („W głębi lasu”, „1983”, „Cicha noc”).

„Mosquito State” w kinach od 29 października

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

 

Gatunek: thriller

Polska, USA 2020

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Royal Road Entertainment

Koprodukcja: Lightcraft, Bottleship VFX

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Reżyseria: Filip Jan Rymsza

Scenariusz: Filip Jan Rymsza, Mario Zermero

Producenci: Włodzimierz Niderhaus, Filip Jan Rymsza, Alyssa Swanzey

Zdjęcia: Eric Koretz

Obsada: Beau Knapp („Nice Guys. Równi goście”, „Nocny pościg”, „Super 8”), Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”, „American Assassin”), Jack Kesy („Deadpool 2”, „Baywatch. Słoneczny patrol”), Audrey Wasilewski („RED”, „Siedem dusz”, „Czego pragną kobiety”), Dominika Kachlik („Ultraviolet”, „BoJack Horseman”, „Wojenne dziewczyny”)

 

„Techniczny majstersztyk”

„Nie dziwią międzynarodowe sukcesy tej utrzymanej na światowym poziomie produkcji”

Interia.pl

 

„Fascynuje właściwie już od pieczołowicie wykonanej czołówki”

Onet.pl

 

„Pięknie nakręcona, świetnie zagrana, fascynująca ciekawostka, która jest inna niż wszystko”

Movies in Focus

 

„Połączenie twórczości Cronenberga i Kafki”

The Hollywood Reporter

 

„Ekscytująco dynamiczny”

Guardian

Czytany 330 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 październik 2021 10:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama