cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 październik 2021 10:15

Mateusz Damięcki - takim go jeszcze nie widzieliście!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Takim go jeszcze nie widzieliście! Mateusz Damięcki w roli życia w „Furiozie”.

 

Mateusz Damięcki - takim go jeszcze nie widzieliście!Mateusz Damięcki zagrał swoją rolę życia. W „Furiozie” wcielił się w postać, której - patrząc na jego wcześniejsze filmowe angaże - większość widzów raczej by się nie spodziewała. Zamiast amanta wykreował twardego gangstera, z którym nie warto zadzierać. Jego najnowszy film, który wejdzie na ekrany kin już w przyszły piątek, był zresztą projektem szczególnym. Może to właśnie dlatego aktor ofiarował mu tyle, ile niczemu wcześniej. W pełni wszedł w swojego bohatera, i to zdecydowanie widać - długi, żmudny i pogłębiony okres przygotowań. Uważną, dokładną pracę, rezygnację z niektórych aspektów życia, i dwa treningi dziennie. Przygotowując się do roli Goldena Mateusz Damięcki przez kilka miesięcy zaczynał i kończył dzień na siłowni. Wręcz otwierał ją i zamykał - ćwiczył o 6:30 i po 22:00. To właśnie regularność i determinacja pomogły mu w tym, aby przekonać do siebie kumpli od sztangi, którzy dopiero po pewnym czasie w ogóle zaczęli zbijać z nim pionę. Efekt tej pracy był też jednak taki, że na moment rodzina przestała go poznawać.

Zobacz fragment filmu

https://youtu.be/fi_vMyRzEdI

 

Było warto, bo to właśnie rola w „Furiozie” sprawiła mu największą satysfakcję w całej karierze. W pewnym stopniu sam wymyślił swoją postać. Napisał historię Goldena i wręczył ją reżyserowi, Cyprianowi T. Olenckiemu, przed rozpoczęciem zdjęć. Przemyślał dokładnie, kogo gra i dlaczego jego bohater jest, jaki jest. Był tak blisko Goldena, że wręcz się z nim zaprzyjaźnił. To wszystko widać w tej postaci, która jest prawdziwa, intensywna i magnetyczna od pierwszych fotosów, które kilkanaście miesięcy temu obiegły Internet. I choć zagrał najbardziej doniosłą filmową rolę w swoim życiu i przeszedł tak imponującą przemianę, wciąż nie osiągnął wszystkiego. „Czy jestem spełniony? To chyba nigdy nie nastąpi, w moim zawodzie człowiek wciąż ma apetyt na więcej. Na pewno czuję dużą satysfakcję. (…) Uwierzyłem, że uniosę rolę dzięki swojemu doświadczeniu i ambicji. I czuję, że tak się stało” - podkreśla Mateusz Damięcki. I choć wie, że zrobił spektakularną robotę, wciąż skromnie powtarza: “Film to praca zespołowa”.

 

“Furioza” z rolą życia Mateusza Damięckiego w kinach już od 22 października

 

ZOBACZ FRAGMENT FILMU 

https://youtu.be/fi_vMyRzEdI

 

PIERWSZY ZWIASTUN FILMU

https://youtu.be/MrMvWOH0mZM

 

DRUGI ZWIASTUN FILMU

https://youtu.be/cAM2SIfXwEY

„Furioza” to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?

„Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

W rolach głównych, w przełomowych kreacjach w karierze: Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich: Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

 

Gatunek : akcja, sensacja, dramat 

Produkcja: Marcin Zarębski

Reżyseria: Cyprian T. Olencki („Polandja”) 

Scenariusz: Cyprian T. Olencki, Tomasz Klimala

Zdjęcia: Klaudiusz Dwulit („Obietnica”)

Muzyka: Miro Kępiński („In This Gray Place”)

Obsada: Mateusz Banasiuk („Płynące wieżowce”, „Wszystko, co kocham”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli”, „Mayday”), Mateusz Damięcki („Przedwiośnie”, „Kochaj i tańcz”), Wojciech Zieliński („Służby specjalne”, „Psy 3. W imię zasad”), Łukasz Simlat („Amok”, „Boże Ciało”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Underdog”, „Ślepnąc od świateł”), Szymon Bobrowski („Odwróceni”, „Róża”), Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Zabawa zabawa”), Cezary Łukaszewicz („Belfer”, „Czas honoru”), Konrad Eleryk („Klangor”, „Cicha noc”), Anita Sokołowska („Testosteron”, „Przyjaciółki” - serial TV), Adam Zdrójkowski („Sing”, „Manu. Bądź sobą!”)

Czytany 330 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 październik 2021 10:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama