cinema.pl Artykuły

czwartek, 14 październik 2021 09:01

Pełen zwrotów akcji włoski dramat w kinach od 19 listopada

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Daniele Luchetti, znany włoski reżyser przeniósł na duży ekran głośną na całym świecie powieść Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem "Sznurówki". "Wszystko zostaje w rodzinie" jest pełnym tajemnic i zwrotów akcji dramatem o cenie życiowych kompromisów. W obsadzie tego emocjonalnego rollercoastera znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno. 

Film rozgrywa się w dwóch czasoprzestrzeniach, w latach 80-tych oraz współcześnie. Daniele Luchetti umiejętnie miesza porządki czasowe i punkty widzenia swoich bohaterów, chcąc jak najpełniej oddać rodzinny dramat. Wsparty świetnymi rolami czołówki włoskich aktorów, opowiada o ukrytych siłach, przyczynach i przede wszystkim szkodach, jakie u wszystkich członków rodziny wyrządzić może związek bez uczucia i i wzajemnego szacunku. 

Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Z pozoru wszystko układa się dobrze, aż pewnego wieczoru rodzinną sielankę gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.

Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki…

Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

W KINACH OD 19 LISTOPADA 2021

Czytany 325 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 październik 2021 09:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama