cinema.pl Artykuły

środa, 13 październik 2021 13:04

Stenka, Zborowski, Bołądź, Bosak i Czeczot nagrywają audiobooki dla MHP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sobotę, 16 października o godzinie 12:00 w mediach społecznościowych Muzeum Historii Polski odbędzie się premiera cyklu audiobooków pt. „Cuda Polski”. W spotkaniu wezmą udział aktorzy i twórcy projektu.

 

W okresie II Rzeczypospolitej seria ilustrowanych przewodników „Cuda Polski” była niezwykle popularna i odgrywała ważną rolę w budowaniu wśród Polaków dumy z własnego kraju, świadomości jego przyrodniczych walorów i bogatej historii. Współczesnym odbiorcom „Cuda Polski” pomogą zrozumieć, jak wyglądał nasz kraj w dwudziestoleciu międzywojennym, jak patrzyliśmy wówczas na naszą historię i z czego byliśmy dumni.

Autorami są najlepsi polscy pisarze tamtego czasu. Muzeum Historii Polski wybrało do nagrania pięć tytułów: „Warszawę” Aleksandra Janowskiego, „Polesie” i „Huculszczyznę” Ferdynanda A. Ossendowskiego, „Morze i Pomorze” Jerzego Smoleńskiego, „Sandomierskie” Aleksandra Patkowskiego. Wszystkie książki z serii są czytane przez znanych aktorów: Danutę Stenkę, Wiktora Zborowskiego, Olgę Bołądź, Marcina Bosaka oraz Krzysztofa Czeczota.

Jerzy Smoleński, Morze i Pomorze. Czyta Danuta Stenka

Aleksander Janowski, Warszawa. Czyta Krzysztof Czeczot

 

Ferdynand Antoni Ossendowski, Polesie. Czyta Olga Bołądź

 

Aleksander Patkowski, Sandomierskie. Czyta Wiktor Zborowski

 

Audiobooki historyczne „Cuda Polski” zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Audiobooki dostępne są bezpłatnie na portalu muzhp.pl, kanale YouTube Muzeum Historii Polski, w aplikacji Audioteka, a także księgarni internetowej Publio.

Czytany 362 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 październik 2021 13:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama