cinema.pl Artykuły

niedziela, 10 październik 2021 12:22

ROMANCE TV wspiera osoby z niepełnosprawnością

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Romance TV jako stacja, która na co dzień emituje filmy o miłości i wspaniałych romantycznych historiach z happy endem, w ramach współpracy z Fundacją Avalon obejmuje patronatem trzecią edycję Konferencji Sekson, która ma na celu edukowanie społeczeństwa o potrzebach osób z niepełnosprawnością (OzN) w kwestiach seksualności i rodzicielstwa. Odbędzie się ona w dniach.

2-3 października w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie oraz online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Seks, a zwłaszcza u osób niepełnosprawnych, nadal pozostaje tematem tabu. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że na takie tematy warto rozmawiać i uświadamiać społeczeństwo, że osoby niepełnosprawne nie są inne, lecz są takie same jak osoby pełnosprawne i mają takie same potrzeby w kwestiach miłości, bliskości z drugą osobą, seksualności, rodzicielstwa, kariery zawodowej czy osiągnięć sportowych. Dlatego stacja Romance TV angażuje się we współpracę z Fundacją Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, by edukować społeczeństwo, znosić tematy tabu, obalać mity i stereotypy na temat życia intymnego osób niepełnosprawnych, i przede wszystkim pomóc im  żyć pełnią życia i bez barier. 

Tegoroczna konferencja Sekson to pierwsze na taką skalę wydarzenie poświęcone seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową oraz ich aktywizacji. Na żywo i online spotkają się reprezentanci środowisk OzN, organizacji pozarządowych oraz instytucji pomocowych, lekarze, seksuolodzy, ginekolodzy, fizjoterapeuci i psycholodzy. Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr n. hum. Alicja Długołęcka, prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, dr n. med. Monika Łukasiewicz, dr n. med. Piotr Paweł Świniarski, dr Tomasz Sobierajski, dr n. med. Barbara Mazurkiewicz, Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, mistrzyni paraolimpijska Katarzyna Rogowiec. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty tematyczne. Pierwszy dzień poświęcony będzie tematyce seksualności, a drugi rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością.

- Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wspaniałej i szczytnej inicjatywy. Zaangażowanie w konferencję Sekson wpisuje się w misję stacji Romance TV, której bliskie są tematy miłości, tolerancji, przyjaźni i rodziny i takie wartości przekazujemy widzom codziennie poprzez filmy i seriale emitowane na antenie Romance TV – mówi Krzysztof Mikulski, prezes stacji Romance TV.

Konferencja Sekson jest dostępna dla wszystkich i bezpłatna. Odbędzie się w dniach 2-3 października w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie oraz online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku. Aby wziąć udział w trybie stacjonarnym, należy zapisać się na stronie www.sekson.pl. 

Więcej informacji na stronie https://www.sekson.pl/konferencja/sekson-2021/

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 10 październik 2021 12:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama