cinema.pl Artykuły

wtorek, 05 październik 2021 10:06

PAULINA GAŁĄZKA zrobi zamieszanie w filmie DZIEWCZYNY Z DUBAJU

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wspaniała, odważna, z wielką siłą i charyzmą, wielkie odkrycie - Maria Sadowska. O niej będzie głośno! Poznajcie Paulinę Gałązkę, odtwórczynię głównej roli w filmie „Dziewczyny z Dubaju”.

 

W kinach 26 listopada

Taka rola to marzenie każdej młodej aktorki, miałam bowiem okazję zagrać postać właściwie jak z filmów Scorsesego. To coś naprawdę niesamowitego – mówi Paulina Gałązka, odtwórczyni głównej roli w nadchodzącym filmie „Dziewczyny z Dubaju®”. Jej postać, Emi, to ambitna dziewczyna, która z pani do towarzystwa staje się organizatorką wyjazdów i seks-menadżerką. Przeczytałam książkę, w której nie ma jednak do końca informacji, jakie te dziewczyny naprawdę były. Scenariusz wchodzi w tło psychologicznie głębiej, niż książkowe „Dziewczyny z Dubaju” – przyznaje aktorka, dla której film jest przełomem w karierze – mimo bogatej filmografii Paulina Gałązka dopiero w tej produkcji wciela się w główną rolę. I to rolę szalenie wymagającą, bo aktorka spędziła tygodnie na rozmowach i dokumentacji, zapoznawała się z aktami śledztwa oraz, co szczególnie istotne, spędziła wiele czasu ze swoim filmowym pierwowzorem poznając z pierwszej ręki historie, o których rozpisywały się media, a także takie, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Musiała wczuć się w wiele obcych dla niej postaw, emocji, zachowań, działań i poznać świat, o którego istnieniu przed rozpoczęciem zdjęć wiedziała bardzo niewiele.

Trud tych przygotowań widać na ekranie – aktorka wykreowała trójwymiarową postać, której filmowa przemiana dotyka każdego. Paulina Gałązka musiała grać Emi na przestrzeni kilkunastu lat – ukazać bohaterkę zarówno jako niewinną nastolatkę, stawiającą pierwsze kroki w branży, jak i bezwzględną, wyrachowaną kobietę czerpiącą korzyści z prostytucji. Musiała zmierzyć się również z licznymi scenami erotycznymi. O swojej bohaterce mówi tak: Ona nosi maskę, z którą nauczyła się funkcjonować w świecie. Pod spodem jest jednak głód miłości, głód docenienia. Jest niedowartościowanie, poleganie na tym, że jest atrakcyjna. Na tym właśnie Emi buduje swoją siłę, idąc po trupach do celu i bezlitośnie traktując inne osoby. Im wyżej się wspina, tym bardziej staje się okrutna. Im intensywniej pracowałam nad scenariuszem, tym bardziej czułam trójwymiarowość, która była w niej zawarta. To był wspaniały materiał do pracy.

Aferę dubajską, która zainspirowała twórców filmu, Paulina Gałązka śledziła w mediach na długo zanim usłyszała o tym, że na jej kanwie powstanie wielka produkcja. Moje pierwsze zderzenie z tematem „Dziewczyn z Dubaju” nastąpiło poprzez portale plotkarskie. To było dla mnie ciekawe, bo nagle zrozumiałam, że za mirażem Instagrama, gdzie wszyscy wstawiają zdjęcia z pięknych, luksusowych miejsc, może istnieć druga strona, czyli sex working. Później gdy przygotowywałam się do roli, producenci umożliwili mi kontakt z informatorami. Jeden z nich pokazywał mi, jak na podstawie czyjegoś profilu w mediach społecznościowych rozpoznaje, czy dziewczyna może dla niego pracować czy nie. Moja postać jest zlepkiem historii kilku dziewczyn, którym przytrafiły się podobne historie. Jest oparta na faktach i nimi inspirowana – mówi aktorka.

Wiele wskazuje na to, że ten rok będzie należał do niej. Paulina Gałązka niedawno wystąpiła w filmie „The End” w dużej roli, teraz wciela się w główną bohaterkę w głośnych „Dziewczynach z Dubaju®”, błyszczy też na drugim planie w „Furiozie”. W produkcji są obecnie dwa filmy z jej udziałem: „Fuks 2” i „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle”.  

Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie. W 2013 r. ukończyła studia na PWSFTviT w Łodzi na wydziale aktorskim. Od roku 2013 roku występuje w Teatrze Ateneum w Warszawie. W telewizji zadebiutowała w serialu „Pierwsza miłość”. Po raz pierwszy na dużym ekranie widzowie mogli ją zobaczyć w 2011 roku w filmie „W imieniu diabła”. „Dziewczyny z Dubaju®” wejdą na ekrany polskich kin 26 listopada.

Nadchodzi film petarda! Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju®” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu. Oto nowy film wyprodukowany przez duet producencki: Dorotę Rabczewską i Emila Stępnia, którzy już wcześniej mieli okazję współpracować przy hitach „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies”. Reżyserii podjęła się Maria Sadowska – autorka obsypanego nagrodami obrazu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Niespotykanego rozmachu i realizmu dodają zdjęcia, które były kręcone zarówno w luksusowych miejscach w Polsce, jak i w prestiżowych międzynarodowych lokacjach. Na ekranie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berruti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…  

 

Doda – „Don’t wanna hide”

 

https://youtu.be/26z89VPIq3o

 

„Dziewczyny z Dubaju®” – teaser

https://youtu.be/xj6HISd3X-g 

 

DZIEWCZYNY Z DUBAJU®

 

W kinach 26 listopada 

 

Gatunek: dramat/ sensacja/ erotyczny

Produkcja: Ent One Studios Ltd. / Ent One Investments , Polska 2021

Scenariusz: Dimitrij Potochnik, Lucas Coleman, Piotr Stanisław, Markus Moretti, Max Turell

Współpraca scenariuszowa: Agnieszka Olejnik, Kornelia Strzelecka

Reżyseria: Maria Sadowska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Dzień kobiet”)

Producent: Dorota Rabczewska („Pitbull. Ostatni pies”), Emil Stępień („Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Ostatni pies”)

Producent kreatywny: Dorota Rabczewska

Obsada: Paulina Gałązka („Juliusz”, „Kobieta sukcesu”), Giulio Berruti („Walking on sunshine”, „Monte Carlo”, „Piekło Gabriela”), Katarzyna Sawczuk („Jak zostać gwiazdą”, „Córki dancingu”), Olga Kalicka („Rodzinka.pl”), Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Pitbull. Nowe porządki”), Katarzyna Figura („7 uczuć”, „Panie Dulskie”), Jan Englert („Bogowie”, „Lejdis”), Beata Ścibakówna („Układ zamknięty”), Józef Pawłowski („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”), Iacopo Ricciotti („Giorno di gloria”, „Il giorno della patata”, „Way Back Home”), Andrea Preti („Un nemico che ti vuole bene”), Luca Molinari („The Lady from the Sea”)

Film inspirowany wydarzeniami opisanymi w książce Piotra Krysiaka „Dziewczyny z Dubaju”.

Czytany 392 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 październik 2021 10:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama