cinema.pl Artykuły

wtorek, 05 październik 2021 09:39

Dogadaj się ze swoim psiakiem!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Psy rozumieją ludzki język – my nie zawsze rozumiemy co chce nam powiedzieć pupil. Sprawdźcie psio-człowieczy słownik i dowiedzcie się „Jak rozmawiać z psem”. Komedia familijna w kinach już od 24 września!

 

Ile razy rozmawiałeś z pupilem, wyobrażając sobie, że cię rozumie? W komedii familijnej „Jak rozmawiać z psem” młody geniusz Oliver znajduje sposób, by zrozumieć mowę swojego ukochanego psa, Henry’ego. Telepatyczna wymiana myśli i płynna komunikacja pomiędzy opiekunem a psiakiem nie jest jednak tylko filmową fikcją. Chociaż nie jesteśmy w stanie rozmawiać z psami jak równy z równym, to istnieje cała masa sposobów na to, by komunikować się ze swoimi pupilami.

Czworonogi mają nad nami sporą przewagę – jednym z powodów, dla których tak dobrze funkcjonują w roli zwierząt domowych, jest ich umiejętność komunikowania się z nami. To one rozumieją nas w większym stopniu, niż my jesteśmy w stanie odczytać ich mowę ciała. Przed kilkoma laty naukowcy z Węgier dowiedli, że nie tylko są w stanie odczytać z mowy naszą intonację, ale również mogą rozpoznać poszczególne słowa i zrozumieć ich znaczenie niezależnie od tego, czy używamy pochwalnego, entuzjastycznego tonu, czy wypowiadamy jakieś słowa neutralnie. Niektórzy psi geniusze są w stanie rozpoznać po kilkaset, a nawet tysiąc słów – głównie rzeczowniki i nazwy własne. Badania na czworonogach pokazują, że są one zdolne rozróżnić nazwy swoich zabawek oraz części własnego ciała. Niektórzy naukowcy twierdzą, że inteligencją w rozumieniu swoich opiekunów psy dorównują dzieciom w wieku około dwóch – trzech lat.

 

 

 

To, że psy nas rozumieją już wiemy. Jak jednak możemy zrozumieć psa? Każdy, kto żyje z czworonogiem pod jednym dachem wie, że pomiędzy opiekunem, a psem rodzi się niezwykła więź. Wspólne zabawy, spacery, karmienie i rutyna dnia sprawiają, że mimowolnie uczymy się słuchać naszych piesków i ich potrzeb. Pojedyncze szczeknięcie, mruknięcie czy trącenie mokrym nosem dla osoby postronnej może nic nie oznaczać – te sygnały są jednak charakterystyczne i łatwe do odczytania dla opiekuna psa, bowiem w każdej człowieczo-psiej relacji rodzi się indywidualny język, zrozumiały tylko dla nich.

 

 

 

Psy i ludzie żyją w niezwykłej międzygatunkowej przyjaźni. Oswojenie pierwszych przodków psów przez koczownicze bandy ludzi szacuje się między 40 a 20 tysięcy lat temu. Przez pokolenia nauczyliśmy się żyć obok siebie, pomagać sobie i wytworzyliśmy więź, której trudno szukać wśród innych gatunków zwierząt. Mimo, że psy nie mają naszych strun głosowych i nie możemy zrozumieć każdej ich myśli, to są jednak uniwersalne sygnały, które umiemy odczytać.

 

 

 

Poznajcie tajniki „psiej mowy” dzięki psio-człowieczemu słownikowi:

 

 

 

Uszy postawione, uniesiona głowa, wyciągnięta szyja: „Co się dzieje?”

Uszy do tyłu albo spłaszczone: „Boję się”

Oczy szeroko otwarte, podkulony ogon, uszy płasko przylegające do głowy: „Boję się”

Ogon przylegający do tylnych łap: „Boję się”

Przednia łapa podniesiona: „Chcę się bawić”

Szybki ukłon ze szczeknięciem: „Chcę się bawić”

Skakanie wokół człowieka albo innego psa: „Chcę się ganiać!”

Zjeżenie – podniesione uszy, ogon i sierść na grzbiecie, wolne machanie ogonem, powarkiwanie: „Jestem najwyżej w hierarchii!”

Przysiadanie, ogon nisko i przesadne nim machanie, lizanie: „Ty jesteś szefem, a ja twoim przyjacielem”

Przewrócenie się na grzbiet: „Jestem szczęśliwy, ufam ci”

Oczy zmrużone: „Jestem szczęśliwy”

Swobodne, poziome merdanie ogonem, rozluźnione uszy: „Jestem szczęśliwy”

Szybkie merdanie ogonem i psim zadkiem: „Jestem podekscytowany!”

Radosne popiskiwanie i krótkie szczeknięcia: „Jestem podekscytowany!”

Rozbrajające spojrzenie, wzrok skierowany w stronę człowieka, piszczenie: „Daj, proszę, daj!”

Powolne i sztywne machanie ogonem ustawionym w pozycji poziomej: „Lepiej uważaj, jestem groźnym psem”

Wargi cofnięte, aby odsłonić zęby: „Nie podchodź bliżej!”

Warknięcie: „Ostrzegam Cię!”

Machanie opuszczonym ogonem: „Przepraszam, napsociłem”

 

 

 

 

„Jak rozmawiać z psem” – oficjalny zwiastun ????

 

https://youtu.be/0A_XDUuJxgs

 

 

 

az zawierający trawa, zewnętrzne, osoba, drzewo

 

Opis wygenerowany automatycz

 

 

 

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było usłyszeć co naprawdę myśli twoje ukochane zwierzę? To możliwe tylko za sprawą nowej komedii familijnej producenta hitów „DORWAĆ SMARTA” oraz „PSY I KOTY”! W rolach głównych wystąpiły gwiazdy przebojowej serii „TRANSFORMERS”: MEGAN FOX i JOSH DUHAMEL oraz przedstawiciel najmłodszego pokolenia Hollywood – GABRIEL BATEMAN znany szerokiej publiczność z jeżących sierść na ogonie filmów: „ANNABELLE” i „LALECZKA”. Jeżeli pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – to trzeba z nim o tym koniecznie pogadać!

 

 

 

Olivier ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Olivier przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Olivier i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

 

 

 

z zawierający tekst

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

Gatunek: komedia / familijny

 

Produkcja: USA 2020

 

Reżyseria i scenariusz: Gil Junger („Zakochana złośnica”, „Pomocnik Świętego Mikołaja”)

 

Obsada: Megan Fox („Transformers”, „Wojownicze żółwie ninja”), Josh Duhamel („Transformers”, „Sylwester w Nowym Jorku”, „Och, życie”), Gabriel Bateman („Benji”, „Annabelle”, „Laleczka”), Julia Jones („The Mandalorian” - serial, „Saga ‘Zmierzch’”), Janet Montgomery („Czarne lustro” - serial, „Czarny łabędź”), Kunal Nayyar („Teoria wielkiego podrywu” - serial)

Czytany 334 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 październik 2021 09:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama