cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 październik 2021 15:08

4 października - Międzynarodowy Dzień Zwierząt – „Animal” wkrótce w kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jeśli nic nie zrobimy pokolenie naszych dzieci będzie świadkami wyginięcia małp człekokształtnych. Ostatni raz gatunki znikały z powierzchni Ziemi w tak dużej liczbie i w tak krótkim czasie w epoce dinozaurów...

 

Późną jesienią pokażemy w kinach film „Animal”, który jest próbą odpowiedzi na pytania dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę tendencję.

Film miał światową premierę na MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu”.

„Animal” w reżyserii Cyrlia Diona skupia się na Belli i Vipulanie – dwójce nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Ich działaniom towarzyszy Jane Goodall, znana na całym świecie prymatolog, zajmująca się badaniami nad szympansami.

Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, aby spotkać się z niesamowitymi ludźmi, którzy podejmują konkretne działania w celu ochrony lub przywrócenia gatunków zwierząt. Będą przyglądali się wielu inspirującym inicjatywom, począwszy od działań lokalnych, aż po ambitne projekty na dużą skalę.

 

Dbajmy o zwierzęta i o siebie nawzajem, w końcu wszyscy należymy do jednego wielkiego królestwa!

Czytany 277 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 październik 2021 15:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama