cinema.pl Artykuły

niedziela, 03 październik 2021 12:47

Prawdziwa historia cudu, który zmienił świat…

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o trójce dzieci którym objawiła się Matka Boska. Historia ta zafascynowała i dała siłę, wiarę oraz nadzieję milionom chrześcijan.

 

„Fatima” to niezwykle rzetelnie przedstawiona prawdziwa historia o lekcji wiary i nadziei. Opowiadając o wydarzeniach związanych z religią chrześcijańską aspiruje do miana filmu o znacznie szerszym znaczeniu, gdyż nie ma w tej opowieści narzucania jakichkolwiek przekonań. Film, wyreżyserowany przez włoskiego operatora Marco Pontecorvo, jest pięknie nakręcony, a utwór do filmu zaśpiewał światowej sławy tenor - Andrea Bocelli. Fabuła skupia się na historii głośnego cudu sprzed stu lat, z 1917 roku. Wtedy to w trzecim roku I Wojny Światowej trójka dzieci, pastuszków z Fatimy doświadczyła niezwykłych objawień Matki Bożej. Maria trzymając w ręku różaniec zstąpiła na ziemię aby przekazać orędzie pokoju, otwierając swoje serce przepowiedziała przyszłość dla całego świata… zachęcając do odmawiania różańca, obiecując przyniesienie światu pokoju i zakończenie I Wojny Światowej. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się początkowo z wielkim sceptycyzmem zarówno wśród osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieści o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznoszą się coraz dalej. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów przybywa do Fatimy w nadziei że również będą świadkami cudu. To, czego doświadczą, zmieni ich życie na zawsze wywierając również duży wpływ na instytucję Kościoła jak i na cały świat.

Reżyseria:  

Marco Pontecorvo - autor zdjęć do seriali „GRA O TRON” i „RZYM”

Obsada:

Harvey Keitel („Pulp Fiction”, „Bugsy” – nominacja do OSCARA, „Irlandczyk”, „Grand Budapest Hotel”, „Młodość”, „Dym”, „Taksówkarz”)

Goran Visnjic („Dziewczyna z tatuażem”, „Debiutanci”, „Hazardziści”, „Peacemaker”)

Joaquim de Almeida („Bodyguard Zawodowiec”, „Szybcy i wściekli 5”, „Desperado”, „Stan zagrożenia”)

Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka” – nominacja do ZŁOTEGO GLOBU, „Cudowny chłopak”, „Oczy anioła”)

Czytany 315 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 03 październik 2021 12:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama