cinema.pl Artykuły

niedziela, 03 październik 2021 12:32

Gorące tytuły na DVD na październik

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy Państwu październikowe premiery DVD i Blu-Ray.

 

„Śniegu już nigdy nie będzie” - najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zdążył zachwycić międzynarodowe media już podczas premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Variety podkreślało, że Szumowska jest u szczytu kariery, a magazyn The Playlist zachwycał się precyzyjną i hipnotyzującą wizualną stroną dzieła. Nie bez znaczenia były tu kreacje aktorskie, zwłaszcza odtwórcy głównej roli – Aleca Utgoffa. Obok gwiazdy netflixowego hitu „Stranger Things” w obsadzie znaleźli się również: Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Fugura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.                    

Reżyseria:MAŁGORZATA SZUMOWSKA

Występują: AGATA KULESZA, MAJA OSTASZEWSKA, WERONIKA ROSATI, KATARZYNA FUGURA, ANDRZEJ CHYRA, ŁUKASZ SIMLAT, KRZYSZTOF CZECZOT i inni

Produkcja: Polska, Niemcy 2019

Gatunek: dramat, komedia

 

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja

Napisy: angielskie

Czas: 111 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: polski, audpdeskrypcja

Napisy: angielskie

Czas: 116 min

Obraz: 2.39:1 (1080p24) PAL

Dźwięk: DTS HD MA 5.1

Region: B

 

Dodatki: zwiastun filmu

 

„Skąd się biorą sny” to pełen dobrej energii film o tym, że wyobraźnia nie ma granic, a wędrówka w głąb własnego umysłu może przynieść niespodziewane przygody.

Dowiecie się, czy da się wejść do świata cudzych fantazji i co się dzieje w głowie, kiedy śpimy.

Reżyseria:KIM HAGEN JENSEN

Polski Dubbing

Produkcja: Dania 2019

Gatunek:animacja, komedia, przygodowy

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Czas: 77 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

„Magnezja” w reżyserii Maćka Bochniaka to oryginalny, barwny i przesiąknięty szalonym humorem dramat gangsterski, który ukazuje okres XX-lecia międzywojennego na kresach Rzeczpospolitej w zupełnie nowej, świeżej perspektywie. Dzieło twórców „Disco polo” i producentów „Bożego Ciała” obfituje w strzelaniny i zwroty akcji, a w  zaskakujących kreacjach aktorskich występuje plejada sław: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Helena Norowicz, Joachim Lamża, rosyjski aktor Andriej Bagirow i wielu innych.

Reżyseria:MACIEJ BOCHNIAK

Występują:DAWID OGRODNIK, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ, MAJA OSTASZEWSKA, MAGDALENA BOCZARSKA, ANDRZEJ CHYRA, BORYS SZYC i inni

Produkcja: Polska 2020

Gatunek: dramat, gangsterski

 

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 5.1

Napisy: angielskie, polskie dla os. niesłyszących

Czas:  116 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

 

Dodatki: zwiastun filmu, making of

„Miasto” debiut fabularny Marcina Sautera to fascynująca historia kryminalna, skrywająca drugie dno, w której równie ważna co śledztwo jest podróż w głąb siebie i konfrontacja z własnymi pragnieniami, lękami i marzeniami. Filmowa gratka dla miłośników kina noir i twórczości takich ikon, jak: David Lynch, David Cronenberg i Darren Aronofsky. W rolach głównych w filmie charyzmatyczny Bartłomiej Topa i olśniewająca Karolina Gruszka, którym partnerują m.in. Robert Więckiewicz i powracający na kinowe ekrany Stanisław Tym.

Reżyseria: MARCIN SAUTER

Występują:BARTŁOMIEJ TOPA, KAROLINA GRUSZKA, ROBERT WIĘCKIEWICZ, PIOTR NAWROCKI, MIROSŁAW KROPIELNICKI, GRZEGORZ WARCHOŁ, STANISŁAW TYM, ZDZISŁAW WARDEJN i inni

Produkcja: Polska 20120

 

Gatunek: thriller, kryminał, sensacja

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: polskie dla os. niesłyszących, angielskie

Czas:  87 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

 

Dodatki: zwiastun filmu

 

„Listy do M. 4” to nowa odsłona serii, której pierwsze trzy części przyciągnęły do kin blisko 9 milionów widzów. Uwielbiani bohaterowie wracają. Ich losy znów splotą się w przeddzień Bożego Narodzenia, a nowe postaci wywrócą ich życie do góry nogami.

Reżyseria: PATRICK YOKA

Występują:TOMASZ KAROLAK, AGNIESZKA DYGANT, PIOTR ADAMCZYK, WOJCIECH MALAJKAT, MAGDALENA RÓŻCZKA, BORYS SZYC, IZA KUNA, DANUTA STENKA, MAGDALENA BOCZARSKA, CEZARY PAZURA, RAFAŁ ZAWIERUCHA, VANESSA ALEKSANDER, JANUSZ CHABIOR, ERYK LUBOS i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: komedia romantyczna

 

DVD & Blu-ray

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1

Napisy: angielskie

Czas: 111 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 0

 

Dodatki: zwiastun filmu

 

ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE

PREMIERA DVD/BR – 11 października 

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia (Alec Utgoff), bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego' świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. 

 

SKĄD SIĘ BIORĄ SNY

PREMIERA DVD  – 11 października 

Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny, z którą ma zamieszkać w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza się poddać. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny.

Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy uczą ją tajników swojej pracy. Teraz Minna planuje stworzyć dla Jenny sen, który będzie solidną nauczką.

 

MAGNEZJA

PREMIERA DVD/BR  – 11 października

Po śmierci szefa gangu, władza nad klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) oraz uwodzicielska Helena (Magdalena Boczarska) zamierzają okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. W tym samym czasie do miasteczka przybywa obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje. 

 

MIASTO

PREMIERA DVD – 25 października

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

 

LISTY DO M 4

PREMIERA DVD/ BR– 25 października

Gdy zbliża się Wigilia, wszystko może się zdarzyć! Nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich „miłość do bliźniego”. Świat Mela, Szczepana, Kariny i Wojciecha znów stanie na głowie… Między Karolinę i Filipa wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem. Święta to magia, wystarczy dać jej szansę!

Czytany 316 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 03 październik 2021 12:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama