cinema.pl Artykuły

piątek, 01 październik 2021 12:24

Piękna, filmowa jesień w kinach Helios!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nadchodzą gorące premierowe tytuły, rozgrzewające emocje wszystkich widzów, którzy z wypiekami na twarzach zasiądą na fotelach kin Helios – taką prognozę na najbliższe dni można uznać za pewną wróżbę! Ciśnienie także przez cały czas utrzymywać się będzie na wysokim poziomie. Czy nadejdzie moment ochłodzenia? Z pewnością nie w heliosowych salach kinowych!

 

Kto zadba lepiej o sprzyjający klimat w nadchodzący piątkowy wieczór niż agent Jej Królewskiej Mości? W najnowszej produkcji z tej słynnej serii, zatytułowanej „Nie czas umierać”, James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Sielanka jednak nie trwa długo, ponieważ stary przyjaciel agenta, Felix Leiter z CIA, zwraca się do niego z prośbą o pomoc w pewnej misji. Uratowanie porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej złożoną akcją, niż mogłoby się wydawać na wstępie. Naprowadza ona agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią… 

Emocje nie opadną, zaś zyskają temperaturę wrzenia podczas zerkania na rozbawione dzieci uczestniczące w piątkowej premierze filmu „Rodzinka rządzi” – doskonałej kontynuacji obrazu „Dzieciak rządzi”. Końca wybuchów śmiechu nie będzie widać również w trakcie seansów „Psiego patrolu” (przygód zabawnych psiaków i chłopca, ratujących z tarapatów każdego, kto tylko tego potrzebuje), a produkcja „Jak rozmawiać z psem” dostarczy całej rodzinie porcję rewelacyjnych dialogów (między chłopcem a czworonogiem), solidną dawkę humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji!

O dobrą pogodę ducha zadba też polska produkcja „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, film, którego po prostu przegapić nie sposób. Doskonałe kadry, jeszcze lepsza gra aktorska, smaczna oprawa muzyczna i oczywiście historia, którą żyła niegdyś cała Polska. Zdzisław Najmrodzki (w tej roli rewelacyjny Dawid Ogrodnik), gwiazda przestępczego półświatka i legendarny król ucieczek, który blisko 30 razy wymknął się organom ścigania PRL, to zdecydowanie temat na niejeden film!

Jeszcze piękniejszą atmosferę zagwarantuje pokaz filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, który odbędzie się w ramach imprezy Kino Kobiet, 6 października o godzinie 18:00, kiedy to ten doskonały obraz zgromadzi na sali kinowej wyłącznie żeńską część publiczności. Projekcji towarzyszyć będą jak zawsze konkursy, niespodzianki i… salwy śmiechu.

4 października widzom gorąco zrobi się z pewnością za sprawą Kina Konesera i produkcji „Jeszcze jest czas”. Jeszcze jest czas, by kupić bilety, a rozchodzą się naprawdę szybko... Willis, konserwatywny farmer, przenosi się do LA, by zamieszkać ze swoim synem Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? Czy napięte relacje oraz zderzenie skrajnych światopoglądów pozostawiają cień szansy na normalną komunikację?

Pierwsze dni jesieni to również najnowsza odsłona cyklu Kultura Dostępna i doskonały obraz „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, który na wielkim ekranie zobaczymy 7 października. Animacja Mariusza Wilczyńskiego doceniona została m.in. czterema Polskimi Nagrodami Filmowymi Orły! Smaku całości dodają głosy, które usłyszymy w produkcji, a wśród nich te należące do Andrzeja Wajdy, Krystyny Jandy czy Gustawa Holoubka. Bilety na seanse w ramach projektu Kultura Dostępna kosztują niezmiennie tylko 10 zł!

Ochłodzenie nadejdzie jedynie w wymiarze refleksji i gatunku, bo pod względem mocnych emocji z pewnością ten seans zapadnie w pamięć każdego widza… Mowa o tytule „Żeby nie było śladów” – polskim kandydacie do Oscara, dramacie w reżyserii Jana Matuszyńskiego, który po prostu trzeba zobaczyć! Ochłodzenie stosunków, i to dość dosłowne, pojawi się natomiast w polskim obrazie „Teściowie”, w którym przyszła para młoda stanie się… niedoszłą parą młodą, a jednak… wesele się odbędzie, pociągając za sobą mnóstwo rodzinnych zderzeń charakterów. Początek października to również doskonały moment na nadrobienie wszelkich kinowych zaległości i obejrzenie „Small world”, traktującym (przewrotnie do tytułu) o rozległym świecie przestępczym, przybliżonym sprawnie widzom przez Patryka Vegę.  

W związku z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów podczas seansu kina sieci nie mogą zaoferować widzom wszystkich dostępnych miejsc w salach - obowiązuje limit 75% foteli. Istnieje jednak szansa na zwiększenie liczby miejsc dostępnych powyżej tego limitu, dlatego od najbliższego piątku, 1 października 2021 r. Helios zwraca się do swoich widzów posiadających Unijny Certyfikat COVID z prośbą o wybranie biletu z dopiskiem „Certyfikat Covid”. Ta prosta i dobrowolna czynność pozwoli szerszej grupie widzów obejrzeć film zgodnie z prawem i wybrać dowolne miejsce w obrębie całej sali. Równocześnie sieć podkreśla, że nie będzie skanować ani zbierać informacji zawartych w certyfikatach.

Ponoć gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima. W kinie Helios mróz nikomu nie zagraża, przynajmniej z racji emocji przez duże E, które gwarantuje gorący repertuar. Jego szczegóły czekają na widzów jak zwykle na stronie www.helios.pl, gdzie już dziś warto zaopatrzyć się w kinowe bilety na nadchodzące premiery. 

Czytany 349 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 październik 2021 12:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama