cinema.pl Artykuły

wtorek, 21 wrzesień 2021 15:56

10 powodów, dla których musisz obejrzeć THE OFFICE PL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 22 października na antenie CANAL+ i w serwisie CANAL+ online odbędzie się premiera polskiej wersji najchętniej oglądanego komediowego serialu świata – THE OFFICE.  W rolach głównych zobaczymy Piotra Polaka, Vanessę Aleksander i Adama Woronowicza.

 

CANAL+ już teraz prezentuje 10 najważniejszych powodów, dla których musisz obejrzeć polskie THE OFFICE:  

1. Bo to idealny serial dla wszystkich. Dla wszystkich, których szef jest idiotą. 

2. Bo ta kultowa na całym świecie fabuła została zaktualizowana i dopasowana do polskich biurowych absurdów. A w tej dziedzinie osiągnęliśmy przecież poziom olimpijski. I wciąż się rozwijamy i zmieniamy. To nie kopia klasycznego THE OFFICE, to THE OFFICE 3.0. I to jeszcze PL.

3. Bo żyjemy w czasach mockumentary. Uwielbiamy podglądać rzeczywistość i słuchać, co też bohaterowie myślą i sądzą o tym, co im się przytrafiło. A takie właśnie jest THE OFFICE PL.

4. Bo główny scenarzysta Łukasz Sychowicz ma na łydce tatuaż z bohaterem THE OFFICE Michaelem Scottem. A cały polski writers room pracował w ścisłej współpracy z BBC Studios, gdzie nasze pomysły były konsultowane i akceptowane przez oryginalnych twórców serialu, z samym Rickiem Gervaisem na czele.

5. Bo robimy to z Comedy Central, a nikt tak odważnie nie umie w komedię.

6. Bo THE OFFICE zawsze był kuźnią ekranowych gwiazd. I brytyjska i amerykańska wersja pełna jest aktorów, którym udział w serialu zapewnił popularność. Warto więc przyjrzeć się naszej. Obok twarzy świetnie już znanych (Adam Woronowicz, Vanessa Aleksander) zobaczycie tam aktorów, których nazwiska już teraz radzimy zapamiętać – szefa biura gra Piotr Polak (i nie dostał tej roli tylko z racji nazwiska), a obok niego pojawiają się Kornelia Strzelecka, Monika Kulczyk, Mikołaj Matczak, Jan Sobolewski, Marcin Pempuś, Adam Bobik.

7. Bo najwyższy czas dopuścić do głosu kobiety. W polskim THE OFFICE mamy więc to, na co oryginalni twórcy się nie odważyli – silną kobiecą postać. Patrycja, grana przez Vanessę Aleksander, chce przeprowadzić w firmie rewolucję. Bo przecież świat dziś pełen jest przebojowych kobiet. I z nich też można się pośmiać…

 

8. Bo ten serial zawsze przekraczał granice. I patrząc, jak robili to Brytyjczycy czy Amerykanie w swoich wersjach „Biura”, traktujemy  naszą wersję jak wyzwanie. W końcu śmiejemy się z samych siebie. A polski stosunek do homofobii, seksizmu, rasizmu... – to będzie jazda po bandzie.

9. Bo za realizację odpowiadają najlepsi ludzie od tej roboty. Wystarczy powiedzieć, że producentka Dorota Kośmicka-Gacke ma w swoim dorobku to, co najśmieszniejsze w historii polskich seriali ostatnich dekad, a reżyser Maciej Bochniak to mistrz wyobraźni i szalonych pomysłów.

10. Bo kochacie Siedlce. Może jeszcze o tym nie wiecie, ale kochacie. A właśnie tam rozgrywa się akcja THE OFFICE PL.

 

Za polską wersję THE OFFICE, tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, zaś za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa. Kierownikiem literackim jest Michał Oleszczyk.

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 wrzesień 2021 16:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama