cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 wrzesień 2021 09:28

“American Horror Story” po raz 10. już 5 października!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

5 października o godzinie 23:00 na kanale FOX zagości premierowo kolejna część przerażającej antologii „American Horror Story: Podwójny seans”. To już dziesiąty sezon kultowej serii, która zrzesza swoich fanów od 10 lat! Tym razem wraz z bohaterami spędzimy zimę w odosobnionym miasteczku i poznamy – jak wskazuje tytuł – aż dwie odrębne opowieści. Już niebawem widzowie będą mogli sprawdzić, jak potoczą się losy serialowych postaci! 

„American Horror Story” to wielokrotnie nagradzana seria. O jej popularności z pewnością może świadczyć ilość nominacji do prestiżowych nagród filmowych. A było ich aż… 295! Produkcji i aktorom udało się wygrać 73 z nich. Na uwagę zasługują kultowe statuetki EMMY, w takich kategoriach jak np. Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym czy Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym. Jest się czym pochwalić!

„American Horror Story” już od dekady jest obecny na ekranach. Każdy sezon to osobna, wywołująca gęsią skórkę historia. Widzowie, którzy do tej pory nie oglądali żadnego odcinka, mogą rozpocząć swoją przygodę z serialem w dowolnym momencie. Premiera dziesiątego sezonu jest ku temu świetną okazją! Dodatkowo „Podwójny seans” został podzielony na, jak można wywnioskować z tytułu, dwie osobne części: "Red Tide" (6 odcinków) i "Death Valley" (4 odcinki). Jedna z nich rozgrywa się na lądzie, a druga na morzu. Obie łączy obecność potworów i spora dawka grozy, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili.

Spooktober czas start!

Październik to miesiąc strachu – na dworze szybko zapada mrok, za oknem leje deszcz, powoli rozpoczynają się przygotowania do Halloween. Nic więc dziwnego, że internauci okrzyknęli październik mianem Spooktobera! A co takiego? Termin powstał z połączenia dwóch angielskich słów: spooky (straszny) i October (październik). Premiera najnowszego sezonu „American Horror Story” wpisuje się więc idealnie w nadchodzącą atmosferę.

Co czeka nas w nowym sezonie?

W dziesiątej części „American Horror Story” poznamy między innymi losy Harrego Gardnera – pisarza, który wraz z żoną i córką przenosi się do niewielkiej miejscowości Provincetown. Na miejscu, zamiast oczekiwanej sielanki i spokoju, czekają na nich mroczne tajemnice. Jak potoczą się losy rodziny, a także co czeka na widzów w drugiej części „Podwójnego seansu”?

Odpowiedź już 5 października o 23:00 na kanale FOX!

Twórcami serii grozy są Ryan Murphy i Brad Falchuck. W rolę pisarza wcielił się Finn Wittrock, a jego serialową ciężarną żoną jest Lily Rabe. W obsadzie znaleźli się także: Frances Conroy, Adina Porter Sarah Paulson, Leslie Grossman, Evan Peters, Billie Lourd, Neal McDonough, Angelica Ross oraz Macaulay Culkin.

Czytany 518 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 wrzesień 2021 09:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama