cinema.pl Artykuły

sobota, 18 wrzesień 2021 21:17

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w kinie Helios!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Słynne nagrody - Złote Lwy, najlepsze tytuły rodzimej kinematografii i najważniejsza polska impreza filmowa, posiadająca status narodowego festiwalu filmowego. Mowa oczywiście o 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który rozpocznie się w Gdyni już w najbliższy poniedziałek. Sieć kin Helios jest partnerem wydarzenia i zaprasza do swoich gdyńskich sal na seanse konkursowe.

 

Najważniejszym miejscem Festiwalu pozostaje od lat Teatr Muzyczny w Gdyni wraz z położonym obok Gdyńskim Centrum Filmowym. To tutaj mają miejsce uroczyste pokazy filmów w ramach Konkursu Głównego, spotkania z twórcami oraz pokazy i konferencje prasowe. Podczas tegorocznej edycji filmowego wydarzenia funkcję głównego Kina Festiwalowego dla szerokiej publiczności przejmie gdyńskie kino Helios, znajdujące się w CH Riviera. Na ekranie kina Helios zobaczyć będzie można już niebawem wielkie polskie produkcje, śledzić rywalizację w ramach poszczególnych sekcji konkursowych, a także spotkać twórców i miłośników kina.

O prestiżowe Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym, który startuje już 20 września, ubiegać się będzie aż 16 pełnometrażowych filmów. Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowały się 24 tytuły wyprodukowane przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W trzeciej sekcji konkursowej rywalizować będą filmy mikrobudżetowe. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: festiwalgdynia.pl.

Karnety na Festiwal można kupić przez Internet – na stronie: system.festiwalgdynia.pl. Sprzedaż pojedynczych biletów ruszyła w ostatni poniedziałek. Od 18 września karnety będą dostępne również w kasach gdyńskiego kina Helios. 

 

Czytany 333 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 wrzesień 2021 21:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama