cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 wrzesień 2021 17:13

Highlighty ROMANCE TV na październik

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W październiku Romance TV zaprasza widzów na premierę nowego serialu komediowego „Merz kontra Merz” o perypetiach skłóconego małżeństwa, premiery nowych seriali obyczajowych: „Pozdrowienia z Prowansji”, którego akcja dzieje się w przepięknej, słonecznej Francji oraz „Fritzie – niebo musi zaczekać”, którego główna bohaterka – chora na raka nauczycielka - nie poddaje się przeciwnościom losu, a także premiery filmów romantycznych i kontynuację hitowego serialu prawniczego „Kancelaria Bergerów”.

Będą to:

 

HIGHLIGHTY ROMANCE TV – PAŹDZIERNIK 2021

TYDZIEŃ 1–17 PAŹDZIERNIKA

„KANCELARIA BERGERÓW” – KONTYNUACJA NOWEGO SERIALU PRAWNICZEGO

W każdą sobotę, od 2 do 16 października o godz. 20.00 stacja Romance TV zaprasza na kolejne odcinki nowego serialu prawniczego, którego akcja rozgrywa się w małym bawarskim miasteczku. Siostry Caro i Niki Berger bezlitośnie ze sobą rywalizują, gdy ich ojciec zaczyna chorować. Każda z nich chce przejąć jego kancelarię prawniczą. W każdą sobotę będą emitowane po dwa odcinki.

 

Kancelaria Bergerów: Cała prawda

Kanzlei Berger: Die ganze Wahrheit

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 2 października o godz. 20:00

Niki jest bezgranicznie oburzona. Caro, jej siostra, zdradziła ich tajemnicę. Powiedziała całej rodzinie, że Niki straciła prawo do wykonywania zawodu adwokata. Caro ma teraz wyrzuty sumienia, ale jest bardzo zajęta swoim nowym klientem. Frank Keil jest święcie przekonany o tym, że wypadek samochodowy, w którym zginęła jego siostra, był w rzeczywistości zabójstwem dokonanym przez kierowcę auta.

 

Kancelaria Bergerów: Podwójne życie

Kanzlei Berger: Doppelleben

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 2 października o godz. 20:50

Niki Berger zauważa, że decyzja Martina, kończąca ich romans, boli ją bardziej, niż się spodziewała.  Niki nie ma jednak pojęcia, co skłoniło Martina do jej podjęcia. Tymczasem do Caro zgłasza się jej szkolna koleżanka, Gitte. Zaginął bowiem jej partner życiowy. Tak naprawdę nie jest to sprawa dla kancelarii prawnej, ale Caro zwraca się do policji. Otrzymuje informację, która mogłaby złamać Gitte życie. Siostry Berger uzyskują pełnomocnictwo, a trop prowadzi je do Monachium, gdzie spotykają adwokata przeciwnej strony, Svena Winterfelda, byłego szefa Niki. Sven składa Niki propozycję, której dziewczyna nie może właściwie odrzucić i która jest sprawdzianem lojalności wobec jej rodziny.

 

Kancelaria Bergerów: Pirat drogowy

Kanzlei Berger: Der Raser

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 9 października o godz. 20:00

Benjamin, syn starosty powiatowego Löscha, szuka pomocy w kancelarii Bergerów. Miał ponoć uciec z miejsca spowodowanego przez siebie wypadku, ale policja prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnych wyścigów samochodowych. Niki dostrzega ostatnią szansę na odzyskanie pozwolenia na wykonywanie pracy adwokata. Jej ojciec musi się przyznać do próby przekupstwa i złożyć na siebie doniesienie, ale boi się o swoją reputację. Caro próbuje rozwiązać konflikt pomiędzy Niki a jej rodzicami. Proponuje, żeby Niki zamieszkała na jakiś czas u niej.

 

Kancelaria Bergerów: Matczyna miłość

Kanzlei Berger: Mutterliebe

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 9 października o godz. 20:50

Caro Berger zostaje wezwana na miejsce popełnienia przestępstwa. Zdruzgotana psychicznie Maria Buch siedzi przy swojej zmarłej matce. Policja uważa, że konieczna jest obecność adwokata, ponieważ Maria nie odzywa się ani słowem. Caro powoli nawiązuje z nią kontakt. Kiedy Maria zostaje oskarżona o popełnienie zabójstwa, Caro podejmuje zaskakującą decyzję. Prosi o pomoc eksperta w dziedzinie prawa karnego. Swojego ojca! Niki jest skonsternowana. Czy Isabell Loibl mówiła poważnie? Czy rzeczywiście chce „rozbudować” romans Niki z mężem Isabell i zamienić go w „trójkąt”? Niki jest wstrząśnięta. Rozmawia z Martinem, który zaskakuje ją nieoczekiwaną decyzją.

 

Kancelaria Bergerów: Prywatna sprawa

Kanzlei Berger: Privatsache

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 16 października o godz. 20:00

David Reichold jest wychowawcą w katolickim przedszkolu. Jeden z jego podopiecznych to syn Maria Angerbauera.  David szuka pomocy w kancelarii Bergerów. Zwolniono go z pracy, ponieważ ma zamiar się rozwieść. Caro Berger otrzymuje od niego pełnomocnictwo i jest pewna, że postępowanie pojednawcze zakończy się po myśli jej klienta. Sprawa się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że rozwód to tylko pozorna przyczyna zwolnienia. Tak naprawdę pracodawcom przeszkadza to, że David Reichold jest homoseksualistą.

 

Kancelaria Bergerów: Zdrada

Kanzlei Berger: Verrat

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 16 października o godz. 20:50

Niki Berger jest zdruzgotana. Sven Winterfeld, jej były pracodawca i właściciel kancelarii prawnej, zaskarżył ją do sądu za nadużycie przywileju adwokata i zażądał odszkodowania w wysokości 1,5 miliona euro. Gdyby sąd przyznał mu rację, Niki nie tylko straciłaby pracę, ale byłaby również po uszy zadłużona. Niki czuje się samotna. Jej obrończynią będzie Caro. Jest w doskonałej formie i ma zamiar udowodnić niewinność swojej siostry. Siostry krok po kroku próbują wspólnie odtworzyć przebieg wydarzeń tamtej brzemiennej w skutki nocy. Dochodzą do wniosków, których nikt nie mógł się spodziewać.

 

„MERZ KONTRA MERZ” – START NOWEGO SERIALU KOMEDIOWEGO

W każdy poniedziałek października stacja Romance TV pokaże dwa sezony serialu komediowego „Merz kontra Merz” o perypetiach państwa Merzów. Małżonkowie przechodzą kryzys, chodzą na terapię, rozstają się, godzą i znowu kłócą. Czy uda im się dojść do porozumienia? W każdy poniedziałek będą emitowane 4 odcinki.

 

Merz kontra Merz: Sto lat (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:00

Anna i Erik są przeciętnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem i synem w wieku dojrzewania. Seks jest u nich wspomnieniem, a dzień kręci się wokół spraw organizacyjnych. W urodziny Anny dochodzi do eskalacji problemów. Po pierwsze z powodu mało oryginalnego prezentu od Eryka, a z drugiej strony z powodu obecności rodziców obojga, którzy za sobą nie przepadają. Anna i Erik spotykają się na terapii, gdzie stwierdzają, że w ich małżeństwie nie dzieje się dobrze. W tym samym czasie lekarze stwierdzają u Ludwiga demencję. Chwila nie jest dobra, bo Anna i Eryk pracują w firmie Ludwiga. Czy kryzys w małżeństwie i wspólne miejsce pracy to dobry duet?

 

Merz kontra Merz: Wszystko na nowo  –  wszystko inaczej (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:29

Druga terapia u pani Heller prowadzi do tymczasowego rozstania Anny i Eryka. Eryk na jakiś czas wyprowadza się do swoich rodziców. On ląduje w swoim dawnym dziecięcym pokoju, natomiast Anna cieszy się wolnością w domu bez męża. Tymczasem dochodzi do zbliżenia pomiędzy synem Anny i Eryka, Leonem, a jego dziewczyną Aminą. Na życzenie Ludwiga rodzina odwiedza dom opieki dla osób cierpiących na demencję. Jedno i drugie przyniesie niespodziewane skutki.

 

Merz kontra Merz: Zastąpić można każdego (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 20:58

Podczas gdy Ludwig, ojciec Anny, stawia w swoim przedsiębiorstwie przede wszystkim na zięcia, Anna próbuje pozbyć się męża, zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym. Z pomocą headhuntera szuka zastępstwa dla Eryka. Trafia na Belinay Lobenstein, młodą, zaangażowaną kobietę, która daje jej większą pewność siebie. Eryk uważa, że to zupełnie bez sensu, tym bardziej, że przygotowuje się właśnie do spotkania z ważnym klientem, podczas którego - jego zdaniem - obecność Anny jest zbędna. Gdy Anna upiera się, że jednak powinna tam być, dochodzi do skandalu.

 

Merz kontra Merz: Wieczór dla par (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 4 października o godz. 21:28 

Chcąc odzyskać stałego klienta, którego zniechęcili Eryk i Anna, Ludwig proponuje wspólną kolację dla wszystkich zaangażowanych. Anna godzi się na spotkanie ze względu na dobro firmy, pomimo faktu, że spiera się z Erykiem nie tylko w sprawach dotyczących pracy, ale i z powodu Leona. Syn chce sobie zrobić tatuaż. Spotkanie ze stałym klientem przebiega zupełnie inaczej niż to zaplanował Ludwig.

 

Merz kontra Merz: Nieśmiertelni jak my (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:00

U Ludwiga zostaje ostatecznie zdiagnozowana demencja. Anna i Eryk mają do choroby ojca całkowicie odmienne podejście, jednak próbują wspólnie wyjaśnić synowi, z czym będzie się wiąże. Okazuje się, że Leona to specjalnie nie wzrusza. Anna szuka jednak pomocy i pocieszenia, które znajduje w końcu u Eryka. Czy ich małżeństwo uda się jeszcze uratować? Niestety wydarzenia w firmie nie wróżą raczej nic dobrego.

 

Merz kontra Merz: Randka z przeszłością (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:29

Po sprzeczce w pracy Anna uważa, że to koniec małżeństwa z Erykiem. Gdy wkrótce potem poznaje atrakcyjnego mężczyznę w szkole Leona, upatruje w nim następcę Eryka. Z kolei Eryk próbuje szczęścia na rynku randkowym i trafia akurat na koleżankę Anny, Verę. Rodzice Anny zastanawiają się, jak poradzić sobie z demencją Ludwiga.

 

Merz kontra Merz: Tylko chemia (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 20:58

Pomiędzy Erykiem i Verą ostro iskrzy, co w Annie wznieca ogień. Ich terapeutka uznaje, że nadszedł koniec ich małżeństwa. Anna jeszcze intensywniej flirtuje z Saszą, rzecznikiem rodziców Leona, a Eryk stara się bardziej zbliżyć do Very. Nawet Leon planuje następny krok w kierunku swojej Aminy, co jednak przynosi nieoczekiwane skutki uboczne.

 

Merz kontra Merz: Wszystko od początku (sezon 1)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2019

Emisja: poniedziałek, 11 października o godz. 21:27

Anna i Erik znów się do siebie zbliżyli. Może dlatego, że zachwyt Anny nad kolegą, rzecznikiem rodziców, po pewnym wydarzeniu dotyczącym Leona, najwyraźniej maleje. Podobnie zresztą jak entuzjazm Ludwiga wobec Belinay Lobenstein, która w jego firmie miała zastąpić Eryka. Anna i Erik przeżywają nawrót uczuć małżeńskich akurat w rocznicę ślubu rodziców Eryka. Co z tego wyniknie?

 

„POZDROWIENIA Z PROWANSJI” – START NOWEGO CYKLU OBYCZAJOWEGO

Od 10 października, w każdy niedzielny wieczór stacja Romance TV przeniesie widzów do romantycznej Prowansji, gdzie Véronique Gilbert w nowym serialu pod tytułem "Stół w Prowansji" po 20 latach powraca do swej rodzinnej wioski Talon, gdzie wciąż jeszcze mieszkają członkowie jej rodziny, z którą Véronique całkowicie zerwała kontakt, gdy wyjechała do Hamburga na studia medyczne. Véronique stwierdza, że jej członkowie są ze sobą skłóceni i nikt nie siada już do wspólnych posiłków przy ogromnym stole. Czy Véronique uda się ponownie połączyć rodzinę, zdać końcowy egzamin, zrealizować swoje marzenie i w końcu zostać lekarką?    

 

Stół w Prowansji: Lekarka mimo woli

Ein Tisch in der Provence: Ärztin wider Willen

Niemcy, 2020

Premiera: niedziela, 10 października o godz. 20:00

Dwudziestoletnia Véronique Gilbert, nie mogąc znaleźć wspólnego języka z Sergem, autorytarnym i tyranizującym ją ojcem, zdecydowała się opuścić rodzinne Talon w pobliżu Montpellier i osiadła w Hamburgu. Przez długi czas utrzymywała jedynie luźne kontakty z Frankiem, swoim wujkiem. Do innych członków rodziny w ogóle się nie odzywała. Zawsze marzyła o tym, by zostać lekarką, jednak do dzisiaj nie udało się jej zrealizować tego marzenia, ponieważ za każdym razem paraliżowała ją nawet sama myśl o egzaminie. Tak więc nadal nie zdała drugiego i decydującego egzaminu końcowego i pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Po śmierci ojca Véronique wraca w rodzinne strony. Okazuje się, że jej ongiś wielka rodzina jest ze sobą skłócona i nie ma komu zasiąść przy ogromnym stole, przy którym dawniej wszyscy się zbierali.

 

Stół w Prowansji: Nadzieja na wyzdrowienie

Ein Tisch in der Provence: Hoffnung auf Heilung

Niemcy, 2020

Premiera: niedziela, 17 października o godz. 20:00

Véronique Gilbert stara się zebrać swoją skłóconą rodzinę znów przy jednym stole. Usiłuje również zdać egzamin końcowy z medycyny w Montpellier. Dziewczyną jednak szarpią sprzeczne uczucia, z jednej strony chciałaby nadal pracować jako pielęgniarka, a z drugiej pragnęłaby pomagać swoim krewnym i mieszkańcom Talon, zarówno w sensie emocjonalnym, jak i zdrowotnym. Mieszkańcy wsi ufają jej bowiem bezgranicznie, wiedząc, iż pochodzi z rodziny lekarskiej. W tym czasie w miejscowości pojawia się doktor Hugo Simon, ale jego paryskie pochodzenie i nowoczesne metody leczenia nie budzą w mieszkańcach wioski zaufania, tak więc podchodzą do nowego lekarza sceptycznie. Woleliby, żeby to Véronique przejęła gabinet lekarski. Gdy jednak cała wieś zaczyna mieć problemy żołądkowo-jelitowe, Hugo jest zmuszony poprosić Véronique o współpracę.

 

TYDZIEŃ 18–31 PAŹDZIERNIKA

„MERZ KONTRA MERZ” – PREMIERA NOWEGO SERIALU KOMEDIOWEGO

Merz kontra Merz: Umowa (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:00

Niecały rok po odbyciu udanej terapii małżeńskiej Anne i Erik siedzą u swojego adwokata, pana Schuberta. Chcą sporządzić intercyzę, żeby sprawy firmowe i finanse nigdy więcej nie zakłóciły ich na nowo rozgorzałej miłości. Sprawy zawodowe mają być starannie oddzielane od spraw prywatnych, a wspólna przyszłość ma być przepełniona wzajemnym zaufaniem. Taki jest plan.

 

Merz kontra Merz: Fiński finisz (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:29

Firmie Reichert grozi bankructwo. Straciła największych klientów i ostatnią deską ratunku jest przejęcie jej przez fińską konkurencję. Anne i Erik chcą zaangażować Ludwiga, patriarchę firmy, w ratowanie przedsiębiorstwa. Ludwig jest jednak pochłonięty alternatywnymi metodami leczenia swojej demencji. Zaopatruje się w magiczne kryształy i w końcu postanawia wycofać się z firmy.

 

Merz kontra Merz: Wszystko, czego potrzebujesz, to miłość (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 20:58

Po przejęciu firmy przez Finów, Anne musi walczyć z konsekwencjami „reorganizacji kadrowej” przeprowadzonej przez jej nowego szefa, pana Erkonnena. Również Erik ma ręce pełne roboty. Renate pokazuje mu podejrzane transakcje giełdowe, na których ostatnio tak bardzo wzbogacił się Günter. Kopalnia diamentów w Ugandzie nie jest z pewnością pewną inwestycją. Uważają tak wszyscy poza Günterem.

 

Merz kontra Merz: Każdy z każdym (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 18 października o godz. 21:28

Leon handluje na szkolnym boisku artykułami z szisza-baru. Nic dziwnego, że on i jego rodzice zostają wezwani do szkolnej psycholożki. Nagle okazuje się, że na wpół legalne substancje nie są jedynym problemem. Pojawia się bowiem pytanie, co tak naprawdę łączy tę rodzinę. Anne nie może uwierzyć w to, co wychodzi na jaw podczas rozmowy. Erika wykańcza psychicznie rosnąca presja ze strony nowego szefa i nawet w domu nie może znaleźć spokoju.

 

Merz kontra Merz: Czas dla siebie (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:00

Anne ma dość. We własnym domu traktowana jest jak nieproszony gość. Dla Erika najważniejsze są pracujące w firmie maszyny. Leon twierdzi, że świetnie sobie poradzi bez Anne. Anne wyprowadza się do swojej nowej przyjaciółki. Erik jest zupełnie zaskoczony, że Anne na kilka dni zostawiła go samego w domu. Początkowo jest zdania, że to gruba przesada, potem jednak zaczyna mu się to podobać.

 

Merz kontra Merz: Na własnych nogach (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:29

Anne ma wobec Leona poczucie winy. Mimo to próbuje cieszyć się pobytem u Lisy. Erik musi się nauczyć żyć bez Anne. Przyznaje jednak, że dom bez kobiety oznacza niezwykłą, ale chętnie akceptowaną wolność.

 

Merz kontra Merz: Nic poza prawdą (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 20:58

Erik zrobił z pokoju dziennego drugie biuro. Już dawno nie czuł się tak dobrze jak teraz. Może się zagłębić w rysunki architektoniczno-budowlane i plany konstrukcyjne. Szczerze mówiąc, wyjazd Anne bardzo mu pasuje i może się w pełni poświęcić pracy zawodowej. Przecież za kilka dni Anne wróci. Tak to sobie Erik przynajmniej wyobraża.

 

Merz kontra Merz: Grube kreski (sezon 2)

Merz gegen Merz

Niemcy, 2020

Premiera: poniedziałek, 25 października o godz. 21:27

Anne już wie, że tak dalej być nie może. Musi skończyć ze swoim dawnym życiem. Chce również poświęcić więcej czasu Leonowi. Czuje bowiem, że inaczej straci z nim kontakt. Erik oddaje się wspomnieniom. Ludwig cierpi, ponieważ nie widuje się z panią Anatol. Ani Anne, ani Maria nie chcą już go do niej wozić. A tymczasem Ludwig widzi przed sobą i przed nią wspaniałą wspólną przyszłość!

 

„FRITZIE - NIEBO MUSI ZACZEKAĆ” – START NOWEGO SERIALU OBYCZAJOWEGO

Od 20 października do 24 listopada, w każdą środę stacja Romance TV będzie emitować nowy serial obyczajowy „Fritizie - niebo musi zaczekać” o perypetiach chorej na nowotwór nauczycielki, która nie poddaje się przeciwnościom losu. W każdą środę widzowie zobaczą po dwa odcinki. 

 

Fritzie - niebo musi zaczekać: Utrata równowagi

Fritzie - Der Himmel muss warten

Niemcy, 2021

Premiera: środa, 20 października o godz. 20:00

Rak piersi w zaawansowanym stadium. Diagnoza postawiona przez lekarkę jest równie zaskakująca co jednoznaczna. Nauczycielka, Fritzie Kühne, traci grunt pod nogami. Jednak szybko bierze się w garść i wraca do szkoły. Selma, dyrektorka i najlepsza przyjaciółka Fritzie, ma właśnie problem z Hanną, uczennicą i działaczką na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Za pomocą spektakularnej akcji Hanna chce zdopingować społeczność szkolną do dyskusji na temat klimatu. Fritzie jest w rozterce.

 

Fritzie - niebo musi zaczekać: Najpiękniejszy biust świata

Fritzie - Der Himmel muss warten

Niemcy, 2021

Premiera: środa, 20 października o godz. 21:00

Fritzie mówi o nowotworze swojej przyjaciółce Selmie. Selma załatwia wizytę u sławnego lekarza, żeby usłyszeć też jego opinię. Wynik jest szokujący. Fritzie musi poddać się operacji usunięcia jednej piersi. Fritzie jest wzburzona, kiedy dowiaduje się, że jedna z jej uczennic, Luna, niszczy swój organizm, ponieważ marzy o tym, żeby zostać modelką. Cierpi na zaburzenia odżywiania.

 

Fritzie - niebo musi zaczekać: Co liczy się naprawdę

Fritzie - Der Himmel muss warten

Niemcy, 2021

Premiera: środa, 27 października o godz. 20:00

Fritzie z całych sił stara się zbagatelizować swoją chorobę nowotworową. Udaje przed sobą i swoimi najbliższymi i z tego powodu nie zauważa innych bardzo ważnych spraw. Syn Fritzie, Flo, jest zakochany po uszy w Hannie, obrończyni środowiska naturalnego. Jednak jej były chłopak, Leon, stara się odzyskać jej względy. Wściekły Flo znika w środku nocy.

 

Fritzie - niebo musi zaczekać: Wojna i pokój

Fritzie - Der Himmel muss warten

Niemcy, 2021

Premiera: środa, 27 października o godz. 21:00

Po śmierć Angeli, żony Gerda, Fritzie ogarniają wątpliwości. Tym większe, że Angela przeszła wszystkie możliwe operacje i chemoterapie. Fritzie waha się, czy wyruszyć na wojnę z własnym ciałem. Tymczasem jednak staje niespodziewanie w zdecydowanej opozycji do Selmy. Broni Ady, bardzo zdolnej uczennicy zaangażowanej w działania na rzecz środowiska naturalnego, która wbrew oczekiwaniom Selmy i swoich rodziców odkrywa w sobie zamiłowanie do kickboxingu.

 

PREMIERY NOWYCH FILMÓW ROMANTYCZNYCH

Rate your date

Niemcy 2019

Premiera: sobota, 23 października o godz. 20:00

Przyjaciółki Teresa i Patricia, zawiedzione nieudanym randkami postanawiają stworzyć własną aplikację randkową. Mają im w tym pomóc informatycy Anton i jego przyjaciel. Okazuje się jednak, że nie każdym uczuciem można zdalnie sterować, a tym bardziej zaprogramować je komputerowo.    

 

Życie to nie przedszkole

Das Leben ist kein Kindergarten

Niemcy 2020

Premiera: sobota, 30 października o godz. 20:00

Idealistycznie nastawiony do życia pedagog Freddy i jego żona Juliana mieszkają z dwójką dzieci w niewielkiej Konstancji. Juliana, która jest lekarką, musi dojeżdżać do pracy w Zurychu. Freddy ma wkrótce zostać kierownikiem przedszkola. Gdy Juliana dostaje propozycję przejęcia szpitala onkologicznego dla dzieci w Szwajcarii, ich dotychczas spokojny i uporządkowany świat nagle zaczyna chwiać się w posadach. Któreś z małżonków musi wybrać pomiędzy dziećmi i karierą. Związek Juliany i Freddyego przechodzi ciężką próbę.     

 

„POZDROWIENIA Z PROWANSJI” – START NOWEGO CYKLU OBYCZAJOWEGO

Stół w Prowansji: Lekarze na rozdrożu

Ein Tisch in der Provence: Zwei Ärzte im Aufbruch

Niemcy, 2020

Premiera: niedziela, 24 października o godz. 20:00

Doktor Véronique Gilbert, która razem ze swoją córką Leą opuściła Hamburg i powróciła do swojej rodziny w południowej Francji, otwiera wspólnie z doktorem Hugo Simonem nową praktykę lekarską w Talon. Pochodzący z Paryża Hugo uważa się za równouprawnionego partnera, lecz Véronique, córka poprzedniego właściciela gabinetu, posiada jeden procent więcej udziałów w przedsięwzięciu. Ta niewielka różnica staje się przyczyną licznych niesnasek. Podczas jednej z kłótni, które czasem sprawiają wrażenie, że tych dwoje raczej ze sobą flirtuje niż się kłóci, Véronique i Hugo zostają wezwani do dramatycznego przypadku.    

 

Stół w Prowansji: Niespodziewane córki

Ein Tisch in der Provence: Unverhoffte Töchter

Niemcy, 2020

Premiera: niedziela, 31 października o godz. 20:00

Doktor Véronique Gilbert z samego rana doznaje szoku. Jej matka Thérèse informuje ją przy porannej kawie, że jej biologicznym ojcem wcale nie jest Serge, lecz Franck, którego dziewczyna dotychczas uważała za wujka. Zdenerwowana Véronique wsiada do samochodu i potrąca staruszkę, która niespodziewanie wtargnęła na ulicę. Staruszka traci przytomność. Ku zaskoczeniu Véronique później okazuje się, że starsza pani cierpi na chorobę Alzheimera i jest matką jej kolegi z pracy, Hugo Simona.

 

Czytany 372 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 wrzesień 2021 17:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama