cinema.pl Artykuły

środa, 08 wrzesień 2021 16:48

Netflix udostępnił zapowiedź i kadry z filmu „Nie patrz w górę”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

JENNIFER LAWRENCE I LEONARDO DICAPRIO SPRÓBUJĄ OCALIĆ ZIEMIĘ W FILMIE „NIE PATRZ W GÓRĘ”. PREMIERA NA NETFLIX 24 GRUDNIA 2021. 

 

W WYBRANYCH KINACH OD 10 GRUDNIA 2021

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się tym nie przejmuje. Okazuje się, że próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Z pomocą dr. Oglethorpe’a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończąc w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

Autorem scenariusza do filmu „Nie patrz w górę” i jego reżyserem jest laureat Oscara® Adam McKay („Big Short”). W pozostałych rolach wystąpią: Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi (znany jako Kid Cudi), Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis i Tomer Sisley.

Scenariusz i reżyseria: Adam McKay

Historia: Adam Mckay & David Sirota

Zdjęcia: Linus Sandgren, ASC, FSF

Montaż: Hank Corwin, ACE

Scenografia: Clayton Hartley

Kostiumy: Susan Matheson

Dźwięk: Nicholas Britell

Producenci: Adam McKay, p.g.a. & Kevin Messick, p.g.a

 

Obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley, Cate Blanchett oraz Meryl Streep

Czytany 402 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 wrzesień 2021 16:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama