cinema.pl Artykuły

niedziela, 05 wrzesień 2021 12:54

Film o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz już w kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na ekrany polskich kin trafił właśnie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. „Mistrz” z Piotrem Głowackim to produkcja inspirowana historią Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który walczył o życie na obozowym ringu.

 

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

Równolegle z premierą kinową filmu „Mistrz” ukazała się się muzyka z filmu skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego oraz książka „MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski” przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 wrzesień 2021 13:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama