cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:11

Premiera nowego filmu z Andrzejem Chyrą: nowości Mastercard OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tango sprawia, że odrywamy się od ziemi i dajemy się ponieść namiętnościom. Podczas 14.Mastercard OFF CAMERA filmowcy wychodzą więc na filmowy parkiet. Już 10.09 przekonamy się, co z tego wynika. W ramach cyklu CAMERA ON 14.Mastercard OFF CAMERA zaprasza na premierowy pokaz specjalny filmu „Parkiet” z Andrzejem Chyrą i Agatą Kuleszą w rolach głównych. 

 

„Parkiet” to nowy film cenionego rosyjskiego reżysera Aleksandra Mindadze. Reżyser rozpisał go na trzy głosy – mężczyznę i dwie kobiety. Bohaterów łączy wspólna przeszłość, a kluczem do zrozumienia ich skomplikowanych relacji jest taniec – tango a trois. Po dwudziestu pięciu latach od rozstania spotykają się w tym samym klubie tanecznym, by wystąpić raz jeszcze. Miejsce to pełne jest młodych ludzi, nieświadomych przebrzmiałej nieco sławy tria. Budzi to frustracje u bohaterów, uświadamiając im jednocześnie nieuchronny upływ czasu. Przygotowaniom do ostatniego występu towarzyszą próby odnalezienia na nowo iskry, która kiedyś ich połączyła i pozwoliła pokazać pełnię ich talentu. Nie będzie to łatwe, także z uwagi na zdecydowanie większe doświadczenie życiowe całej trójki i poczucie rozczarowania, jakie daje się wyczuć. Kameralny, rozgrywający się w dużej mierze w niewielkich wnętrzach dramat to także opowieść o egzystencjalnym lęku przed starością i śmiercią. „Parkiet” Aleksandra Mindadze oparty jest w dużej mierze na wyrazistych rolach Andrzeja Chyry, Agaty Kuleszy i Evgenii Dodiny. 

Premierze filmu - 10.09.2021 - będzie towarzyszyć spotkanie z Andrzejem Chyrą w ramach cyklu CAMERA ON, które poprowadzi Alicja Myśliwiec.

CAMERA ON To utrzymana w kameralnej atmosferze rozmowa o twórczych inspiracjach i niezwykłych momentach w karierze artystycznej. 

14.Mastercard OFF CAMERA to najlepsze autorskie filmy z całego świata, fascynujące rozmowy, pytania, które trafiają w sedno i odpowiedzi otwierające kolejne wątki, a to wszystko w duchu powrotu do kin. Festiwalowe filmy i produkcje będzie można oglądać w Krakowie i na player.pl od 3 do 12 września. Więcej informacji o biletach i karnetach znajdziecie na www.offcamera.pl

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama