cinema.pl Artykuły

piątek, 27 sierpień 2021 13:57

Weekend polskich premier filmowych w Cinema City

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

27 września w Cinema City odbędzie się premierowa uczta dla fanów polskiego kina. Tego dnia na ekrany kin wejdą aż cztery rodzime produkcje z doskonałą obsadą. Komediodramat Zupa nic z Ewą Wiśniewską, Kingą Preis i Adamem Woronowiczem, przygodowy Czarny Młyn z Marcinem Dorocińskim, dramat historyczny Mistrz z Piotrem Głowackim oraz komedia Kraj z Krzysztofem Stroińskim, Marianem Dziędzielem i Grażyną Barszczewską. Oprócz tego premierę będą miały amerykański horror Candyman oraz film akcji Zabójczy koktajl. 

 

Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego przywołuje czasy II Wojny Światowej i historię pięściarza i przedwojennego mistrza Warszawy, Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego (w tej roli Piotr Głowacki).  Tytułowy bohater trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz i jako więzień przez 3 lata pobytu w obozie stoczył kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu stając się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru. Cinema City zaprasza również na pokazy filmu Mistrz połączone ze spotkaniami z reżyserem Maciejem Barczewskim oraz Piotrem Głowackim 2 i 3 września o g. 19.00 w strefach VIP Cinema City w Krakowie i Wrocławiu. 

 

Refleksje i wzruszenie towarzyszyć będą widzom również podczas seansu Zupy nic, w reżyserii Kingi Dębskiej.  Akcja filmu, osadzona w czasach PRL-u, ukazuje życie zwyczajnej rodziny, w którym z jednej strony pojawiają się powstańcze wspomnienia babci, a z drugiej rodzice dorastających dzieci i one same mierzą się z wyzwaniami niełatwej codzienności. Doskonała Kinga Preis w roli matki, Adam Woronowicz jako ojciec i sfrustrowany inteligent oraz babcia – Ewa Wiśniewska budują film, który jest  intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji.  

 

Czarny Młyn Mariusza Paleja to familijny, przygodowy film, w którym nie brakuje tajemnicy i zaskakujących wydarzeń. Grupa młodych przyjaciół, mieszkających w małym miasteczku, żądna jest przeżycia czegoś ekscytującego, stąd ich fascynacja zrujnowanym ogromnym fabrycznym młynem. Wchodząc na zakazany teren zmierzą się z przygodami, tajemnicami i niezwykłymi siłami. W filmie występują Marcin Dorociński, Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch oraz Magdalena Nieć.  W lekki i komediowy nastrój wprowadzi widzów Kraj w reżyserii Macieja Ślesickiego, Veroniki Andersson, Filipa Hilleslanda i Mateusza Motyki. Film ukazuje zabawne perypetie różnorodnych bohaterów, od policjanta drogówki, przez biznesmena po kuratorkę galerii sztuki, w wykonaniu Krzysztofa Stroińskiego, Bartłomieja Nowosielskiego, Tomasza Włosoka, Mariana Dziędziela i Grażyny Barszczewskiej. 

 

Horror i akcja w stylu Tarantino

Cinema City 27 sierpnia zaprezentuje także horror Candyman, w reżyserii Nii DaCosty i według scenariusza zdobywcy Oscara Jordana Peela.  Widmowy morderca z hakiem zamiast ręki nie pozwala o sobie zapomnieć; historie sprzed lat o upiorze, którego można przywołać patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom chicagowskiej dzielnicy spać spokojnie. Nowy mieszkaniec okolicy, fotograf Anthony zaczyna interesować się postacią potwora, co przeradza się w śmiertelną obsesję. Innego rodzaju emocje towarzyszyć będą widzom podczas seansów Zabójczego koktajlu w reżyserii Navota Papushado. Ten nowy film akcji wywołuje mocniejsze bicie serca wśród widzów, którym bliskie jest kino w stylu Quentina Tarantino. Główna bohaterka Sam (w tej roli Karen Gillan), doskonale wyszkolona płatna zabójczyni, popełnia błąd, który komplikuje mocno sytuację, a ją samą zmusza do walki o swoje życie z dotychczasowymi mocodawcami. Mocne role kobiece – zarówno Karen Gillan jak i towarzyszące jej na ekranie Lena Headey, Angela Bassett, Michelle Yeoh i Freya Allan przypominają niezłomne bohaterki  u Tarantino. 

 

Szczegółowy repertuar dostępny na  www.cinema-city.pl.

Czytany 399 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 sierpień 2021 14:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama