cinema.pl Artykuły

piątek, 27 sierpień 2021 12:35

Historia najsłynniejszej rozmowy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Intymne wyznania gwiazd na łamach mediów nikogo już dziś nie dziwią. Ten wywiad był jednak przełomową chwilą zarówno dla samej Diany Spencer, jak i całej rodziny królewskiej. Za rozmowę z Martinem Bashirem, która do dziś budzi wiele kontrowersji, księżnej przyszło zapłacić bardzo wysoką cenę. Premiera dokumentu DIANA - WYWIAD, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO 28 sierpnia o 22:00 na antenie Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.

 

We wtorek 31 sierpnia przypada kolejna rocznica śmierci księżnej Diany. Wypadek w paryskim tunelu był zdaniem wielu tragicznym finałem agresywnego medialnego zainteresowania „królową ludzkich serc”. Zainteresowania, które wzbudzała od chwili ogłoszenia jej zaręczyn z następcą brytyjskiego tronu, a które osiągnęło apogeum po telewizyjnym wywiadzie, gdzie otwarcie mówiła o rozpadzie małżeństwa z księciem Karolem, zdradach i braku wsparcia ze strony rodziny królewskiej.

Rozmowa, poprzedzona tygodniami sekretnych spotkań i utrzymywana w tajemnicy do ostatniej chwili, do dziś budzi ogromne kontrowersje. I to nie tylko ze względu na poruszającą treść wyznań księżnej Walii, która uderzała w podstawy monarchii. Wszyscy zastanawiali się, w jaki sposób Martin Bashir pokonał bardziej znanych dziennikarzy w walce o najważniejszy wywiad świata. Manipulacje, fałszowanie dokumentów, podsłuchy i szpiegostwo - film DIANA - WYWIAD, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO to zaskakująco przenikliwy portret przełomowego wydarzenia, w którym dziennikarze BBC oraz współpracownicy księżnej opowiadają o kulisach rozmowy i jej późniejszych społecznych konsekwencjach.

Premiera dokumentu w sobotę 28 sierpnia o 22:00 na antenie Planete+ oraz w CANAL+ online na canalplus.com. W serwisie już dziś oglądać można również film KIM BYŁA KSIĘŻNA DIANA NAPRAWDĘ. To najnowszy brytyjski dokument opowiadający historię Spencerów, jednej z najwspanialszych arystokratycznych rodzin Wielkiej Brytanii. Produkcja pełna anegdot, archiwaliów i wypowiedzi historyków, pozwala spojrzeć ze znacznie szerszej perspektywy na postać i dorobek Diany Spencer.

Czytany 450 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 sierpień 2021 12:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama