cinema.pl Artykuły

środa, 25 sierpień 2021 17:33

V edycja ATELIER scenariuszowego czeka na zgłoszenia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rusza nabór na V edycję Atelier Scenariuszowego, prestiżowego rocznego warsztatu rozwoju scenariuszy filmów pełnometrażowych. Tegoroczna edycja programu realizowana jest z udziałem nowego strategicznego partnera - CANAL+ Polska. Na zgłoszenia od scenarzystów i piszących reżyserów organizatorzy czekają do 17 września 2021 r.

 

Warsztaty przeznaczone są dla twórców posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Od tego roku program otwarty jest zarówno dla debiutantów, jak i dla autorów z większym dorobkiem, gdyż w regulaminie zniesiono ograniczenie dotyczące ilości zrealizowanych do tej pory tekstów. Atelier Scenariuszowe od zawsze mocno stawiało na kino gatunkowe. Tak będzie i w tym roku. Organizatorzy szczególnie zachęcają do aplikowania z projektami scenariuszy mieszczących się w szerokim spektrum kina gatunków – od horroru przez kryminał, po komedie romantyczne i dramedy. Tegoroczną nowością jest też sekcja dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie rozwoju tekstu i współpracy ze scenarzystą jako konsultant scenariuszowy.

Dzięki strategicznemu partnerstwu z CANAL+ Polska w tym roku po raz pierwszy przyznane zostaną „Nagrody CANAL+”. Wybrane pod koniec piątej edycji pomysły otrzymają szansę na dalszy rozwój w ramach produkcji oryginalnych CANAL+ i koprodukcji m.in. z Kino Świat.

Program Atelier składa się z czterech sesji warsztatów stacjonarnych i indywidualnych spotkań online. W ramach finałowej sesji, podczas Nowych Horyzontów – odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania one-to-one. W rocznym programie znajdują się zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz wykłady i masterclass poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które uzupełniają praktyczną, potrzebną w tym zawodzie wiedzę uczestników.

Nabór kończy się 17 września. Po analizie zgłoszeń w dniach 26 - 28 października 2021 odbędą się rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Sesje stacjonarne IV edycji Atelier 2021/2022 odbędą się w listopadzie 2021 w Łodzi, w marcu 2022 w Krakowie, w maju 2022 w Warszawie, finałowa sesja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia podczas MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest CANAL+ Polska S.A. Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok.

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.scenariuszowe.pl

Czytany 177 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 sierpień 2021 17:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama