cinema.pl Artykuły

niedziela, 22 sierpień 2021 17:27

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun i plakat filmu "The Hand of God"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrodzony Oscarem® scenarzysta i reżyser Paolo Sorrentino (Wielkie piękno) przedstawia historię dorastającego młodzieńca, który doświadcza złamanego serca i wyzwolenia w Neapolu w latach 80. XX wieku.

 

The Hand of God podąża śladami Fabietto Schisa, niezdarnego nastolatka z Włoch, którego życie z pełną energii, ekscentryczną rodziną nagle przewraca się do góry nogami. Najpierw z powodu elektryzującego przybycia legendy piłki nożnej Diego Maradony, a następnie w wyniku szokującego wypadku, z którego Maradona nieumyślnie ratuje Fabietto, nadając bieg jego przyszłości. Sorrentino wraca do rodzinnego miasta, aby opowiedzieć swoją najbardziej osobistą historię, opowieść o losie i rodzinie, sporcie i kinie, miłości oraz stracie.

Scenariusz i reżyseria: Paolo Sorrentino

Asystent reżysera: Jacopo Bonvicini

Zdjęcia: Daria D’Antonio

Montaż: Cristiano Travaglioli

Dźwięk: Emanuele Cecere, Silvia Moraes, Mirko Perri

Kostiumy: Mariano Tufano

Scenografia: Carmine Guarino

Producenci wykonawczy: Elena Recchia, Gennaro Formisano, Riccardo Neri

Producenci: Lorenzo Mieli And Paolo Sorrentino, The Apartment, A Fremantle Company, Production

Obsada: Filippo Scotti (Fabietto Schisa), Toni Servillo (Saverio Schisa), Teresa Saponangelo (Maria Schisa), Marlon Joubert ( Marchino Schisa), Luisa Ranieri (Patrizia), Renato Carpentieri (Alfredo), Massimiliano Gallo (Franco), Betti Pedrazzi (Baronessa Focale), Biagio Manna (Armando), Ciro Capano (Capuano), Enzo Decaro (San Gennaro), Lino Musella (Mariettiello), Sofya Gershevich (Yulia).

 

O Paolo Sorrentino:

Paolo Sorrentino, to urodzony w Neapolu w 1970 r. reżyser i scenarzysta. Jego pierwszy pełnometrażowy film pt. O jednego więcej pochodzi z 2001 r. i był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W 2004 r. Sorrentino wyreżyserował Skutki miłości, a w 2006 r. film Przyjaciel rodziny - oba ubiegające się o Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W 2008 r. powrócił do Cannes z filmem Boski, wygrywając tym samym Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Film. Reżyser kilkukrotnie ubiegał się o nagrodę na festiwalu w Cannes: w 2011 r. z Wszystkimi odlotami Cheynne’a i dwa lata później z filmem Wielkie piękno, za który otrzymał Oscara®, Złotego Globa i nagrodę BAFTA w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny, a także trzy nagrody Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Jego film Młodość również został wyróżniony trzema nagrodami EFA a także w 2016 r. był nominowany do Oscara®, dwóch Złotych Globów oraz Złotej Palmy. W tym samym roku Paolo Sorrentino stworzył także serial telewizyjny Młody papież, nominowany do Złotego Globu za Najlepszą rolę męską i do nagrody Emmy za Najlepsze zdjęcia i Najlepszą scenografię. W 2018 r. wyreżyserował film Oni, w którym zagrał Toni Servillo, a w 2019 kontynuację serii o współczesnym papiestwie - Nowy papież z Judem Law i Johnem Malkovichem.

 

O The Apartment:

The Apartment to firma powołana w 2020 r. przez Lorenzo Mielliego w ramach grupy Fremantle skupiającej największych i najlepszych twórców, producentów i dystrybutorów treści na świecie. Firma koncentruje się na tworzeniu i rozwoju seriali i filmów fabularnych o globalnym potencjale poprzez inwestowanie w prawa autorskie i ekskluzywne umowy z międzynarodowymi gwiazdami i twórcami. The Apartment widzi się jako inkubator wielkich projektów rozwijanych, wspieranych i produkowanych przez sieć partnerskich firm producenckich. Swoje pierwsze kroki The Apartment stawiało współprodukując razem z Wildside serial Nowy papież Sorrentino, by później tworzyć Genialną przyjaciółkę Saveria Costanza czy Tacy właśnie jesteśmy Luci Guadagnino i nadal się rozwijać. Lorenzo Mieli obejmuje w The Apartment stanowisko CEO.

 

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 209 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Czytany 406 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 22 sierpień 2021 17:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama