cinema.pl Artykuły

niedziela, 22 sierpień 2021 17:06

Trwają zdjęcia do nowego filmu Telewizji Polskiej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

3 sierpnia rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu TVP „Pogrom 1905. Miłość i hańba” w reżyserii Michała Rogalskiego. W rolach głównych zobaczymy: Sonię Mietielicę, Monikę Krzywkowskę i Piotra Nerlewskiego. Film przedstawia historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, zwłaszcza losy dwóch niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. 

 

Film rozpoczyna scena wybuchu bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę. Rosyjskie represje przybliżają Polaków coraz bardziej do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym.

Reżyserem nowej produkcji TVP jest Michał Rogalski („Ciotka Hitlera”, „Czas Honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”). Autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” są Katarzyna Tybinka („Wataha”) oraz Anna Gabryś. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki („Ciotka Hitlera’’, „Wojenne dziewczyny”, „Psy 3. W imię zasad”), za scenografię odpowiada Joanna Macha („Wenecja”, „Pakt”), a za kostiumy – Wanda Kowalska i Paweł Grabarczyk („Wołyń”, „Cudak”, „Wojenne dziewczyny”). 

W rolach głównych występują: Sonia Mietielica („Stulecie Winnych”), Monika Krzywkowska („Odwróceni. Ojcowie i córki”, „39 i pół tygodnia”) oraz Piotr Nerlewski („Wojenne dziewczyny”, „Za marzenia”). 

Zdjęcia do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” realizowane będą w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Pabianicach, Radomiu oraz w Warszawie i jej okolicach. 

 

Premiera filmu planowana jest w drugiej połowie 2022 roku. 

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 sierpień 2021 16:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama