cinema.pl Artykuły

wtorek, 17 sierpień 2021 11:28

Spotkanie dwóch kultur

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wymarzona egzotyczna wycieczka do raju odmieni życie pary, która na nowo próbuje odnaleźć swoje szczęście. „Holiday” to produkcja nakręcona w całości na indonezyjskiej wyspie Bali, która pozwala na ucieczkę od szarej codzienności i jest kinowym lekarstwem na rutynę i rzeczywistość wypełnioną pandemią – czasami także ograniczającą nasze plany urlopowe.

 

Reżyserem obrazu inspirowanego podróżami i spotkaniami z innymi kulturami jest Paweł Ferdek – nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej twórca obrazu „Ki” z Romą Gąsiorowską. W rolach głównych zobaczymy Annę Krotowską – gwiazdę nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni filmu „Wieża, jasny dzień” oraz Marcina Czarnika, mającego na swoim koncie występy w hicie Netflixa „Wiedźmin” oraz nagrodzonym w Cannes „Synu Szawła”. Producentem filmu jest Mikołaj Pokromski („Maria Skłodowska-Curie”, „Lokatorka”), wyjątkową ścieżkę dźwiękową stworzył Antoni Komasa-Łazarkiewicz („Kamerdyner”, „Szarlatan”, „Obywatel Jones”, „Miasto 44”), a charakteryzacją zajęli się: Waldemar Pokromski („Śniegu już nigdy nie będzie”, „Zimna wojna”) i Beata Rółkowska („Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, „Volta”, „Disco polo”). „Holiday” już w kinach! 

Stęsknieni słońca, oddechu i egzotycznego dreszczu emocji Kasia i Tomek wyruszają na wymarzoną podróż na wyspę Bali w Indonezji. Leżąc na rajskiej plaży, są myślami bardzo daleko od swoich obowiązków wynikających z pracy dla wielkich korporacji. Oboje bardzo chcą mieć dziecko, ale wiedzą też, że zanim się to stanie, muszą poradzić sobie ze sobą nawzajem i przepracować istniejące między nimi konflikty. Pewnego dnia postanawiają udać się na wycieczkę w kierunku znajdującego się na wyspie wulkanu i otaczającej go dżungli. Tam poznają przypadkowo spotkanego tajemniczego mężczyznę, który zaprasza ich do swojego domu. Para decyduje się pójść śladem nieznajomego. Atmosfera zagęszcza się z minuty na minutę, a niepokojąca aura coraz bardziej udziela się polskiej parze. Wkrótce nastąpią zdarzenia, które doprowadzą Kasię i Tomka do olbrzymiej wewnętrznej przemiany. Nic nie będzie już takie jak było. Tę podróż na Bali oboje zapamiętają na zawsze.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU

 

Gatunek: thriller, dramat psychologiczny

Produkcja: Polska 2021

Reżyseria: Paweł Ferdek („Pollywood”, „Szkoła życia”)

Scenariusz: Paweł Ferdek („Ki”), Arun Milcarz

Obsada: Anna Krotoska („Wieża, jasny dzień”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marcin Czarnik („Drogówka”, „Artyści”, „Syn Szawła”, „Wiedźmin”), Lucky Moniaga („Si Anak Kampoeng”)

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 sierpień 2021 11:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama