cinema.pl Artykuły

wtorek, 17 sierpień 2021 11:01

Zapraszamy na casting do filmu "Magiczny Kwiat Paproci"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeżeli chcesz wystąpić w jednym z najbardziej nieszablonowych projektów filmowych ostatnich lat to tej okazji nie możesz przegapić! 22 i 23 sierpnia grupa artystyczna Czarny Karzeł zaprasza na casting do pełnometrażowego filmu „Magiczny Kwiat Paproci”.

 To będą gorące 2 dni! Producenci poszukują panów do ról mocarnych Dzikusów* i pań jako mieszkanek baśniowej wioski. Czekają także na chłopców, którzy wcielą się w postaci Małych Rozbójników oraz dziewczynki, na które czeka jedna z ważniejszych ról w filmie.

„Magiczny Kwiat Paproci” może okazać się przełomem na polskim rynku kinowym. To swoiste ukoronowanie wieloletniej twórczości filmowej grupy Czarny Karzeł. Wśród filmów wyprodukowanych przez „Karła” największe sukcesy odniosło „Theatrum Magicum” w reż. Marcina Giżyńskiego z 2017 roku. Obraz zdobył nagrody na festiwalach kina niezależnego w Los Angeles, Las Vegas i Santa Cruz.

Podczas współpracy ekipy Czarnego Karła z profesorem Zbigniewem Mikołejką, narodziła się koncepcja filmowego zilustrowania polskich legend. Ostatecznie bydgoscy artyści postanowili zamienić jedną z nich, w pełnometrażowy obraz. Marta Filipiak, producentka filmu, tak mówi o idei stojącej u podstaw projektu: „Pomysł na ten film wynika z jednej strony z naszej tęsknoty za fantazją, a z drugiej - z braku tejże fantazji we współczesnym polskim kinie”.

Polska baśń równa „Hobbitowi”

Znana, polska baśń o mitycznym kwiecie paproci, w wersji filmowej stanie się ponadczasową opowieścią. Mały bohater ucieka z domu, bo nie chce żyć w biedzie. Postanawia odnaleźć Magiczny Kwiat Paproci, który da mu bogactwo. Rusza po skarb i ze skarbem wraca, ale... jakże innym niż się spodziewał!

Twórcy chcą pokazać potęgę polskich mitów i legend, które są ich zdaniem równie porywające jak filmy Tima Burtona, „Hobbit” czy „Harry Potter”. Taki jest też scenariusz autorstwa Katarzyny Płońskiej, wzbogacający tradycyjny tekst legendy o nowe wątki.

Rozmach i nowatorstwo

Produkcji towarzyszy rozmach scenograficzny i realizacyjny. Na potrzeby sceny z Rusałkami zbudowane zostało w hali zdjęciowej w Bydgoszczy specjalne jezioro o rozmiarze 20 metrów na 18 metrów. Powstała też imponująca Sala Tronowa, do której niedługo dołączą specjalnie zbudowane... bagna!

„Magiczny Kwiat Paproci” to projekt unikalny na polskim rynku filmowym, bo rzadko kiedy twórcy „miksują” ze sobą tak wiele konwencji i środków wyrazu. Film będzie łączył animacje lalkowe i poklatkowe z grą aktorską oraz animacjami komputerowymi.

Głównym producentem filmu jest grupa Czarny Karzeł. Koproducentami są Moderator Inwestycje Sp.z o.o. Fixe Film Sp z o.o.i Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Produkcję wsparł finansowo Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Casting do „Magicznego Kwiatu Paproci”

22-23 sierpnia 2021, Kino Pomorzanin, ul. Gdańska 10, Bydgoszcz

Prosimy o zapisy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

22.08.2021 (niedziela)

Godziny 10.00-14.00: kobiety i mężczyźni od 18 do 20 roku życia. Nabór do ról wiejskiej społeczności bawiącej się w Noc Kupały.

Godziny 14.00-18.00: kobiety i mężczyźni od 18 do 30 roku życia, posiadający ponadprzeciętną sprawność fizyczną, o atletycznej budowie ciała i nieco dłuższych włosach (lub z możliwością ich zapuszczenia). Wymagana umiejętność gwizdania. Nabór do ról ostatnich przedstawicieli Ludu Dzikusów.

23.08.2021 (poniedziałek)

 

Godziny 10.00-13.00: mężczyźni od 14 do 16 roku życia. Wymagana bardzo dobra umiejętność pływania! Nabór do ról dwóch młodych rozbójników (Maciek i Wacek)

Godziny: 13.00-16.00: kobiety od 14 do 16 roku życia. Nabór do ról grupy wiejskich dziewcząt robiących żadanice (słowiańskie lalki mocy; żadanice to strażniczki marzeń).

Godziny 16.00-18.00: dziewczynki od 7 do 10 roku życia. Nabór do roli siostry Jacka (głównego bohatera)

 

* Wskazane podobieństwo do bohatera z załączonych fotografii.

** Każdy niepełnoletni uczestnik musi zabrać ze sobą rodzica lub opiekuna prawnego.

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 sierpień 2021 11:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama