cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 16 sierpień 2021 11:20

Zło zbiera żniwo w filmie EGZORCYZMY DNIA SIÓDMEGO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Egzorcyzm, który wymknął się spod kontroli i ksiądz sam przeciw siłom zła.  Horror „Egzorcyzmy dnia siódmego” już w kinach!

 

Egzorcyzmy czyli rytuał wypędzania demonów z człowieka w różnych formach znane są w każdej religii i kulturze od tysiącleci. Naukowcy sceptycznie podchodzą dziś do tych kwestii – w psychiatrii czy psychologii nie istnieje termin opisujący opętanie, a jednak popularność egzorcyzmów nie spada, a liczba kapłanów zajmujących się przepędzaniem złych mocy wciąż rośnie. Demon przejmujący ludzkie ciało i ksiądz, który walczy ze Złym to temat, który elektryzuje sztukę i kulturę od lat i jest częstą inspiracją dla horrorów. Od kultowego „Egzorcysty”, przez oparty na faktach film „Egzorcyzmy Emily Rose”, aż po hitową serię „Obecność” – produkcje o tej tematyce od dekad przyciągają do kin widzów głodnych dreszczyku emocji. „Egzorcyzmy dnia siódmego” to horror czerpiący z tych tradycji, a jednak wprowadzający do gatunku powiew świeżości. Twórcy zadają w nim pytanie: a co, jeśli opętania zaleją świat? Co, jeśli egzorcyzmy nie będą wystarczające? Już dziś zajrzyj do świata, w którym kapłan staje naprzeciw złu, którego nie da się powtrzymać tylko modlitwą. Horror „Egzorcyzmy dnia siódmego” już w kinach!

Czy zagraża nam nowa epidemia, groźniejsza niż wszystko inne, bo infekująca zarówno ciała, jak i dusze? To pytanie, które zadaje sobie Kościół katolicki, który z coraz większym niepokojem obserwuje nagły wzrost przypadków opętań na całym świecie. Prawdę o skali i grozie tego zjawiska odkrywa „The Seventh Day” – przerażający horror w reżyserii Justina P. Lange’a, autora nagradzanych obrazów „The Dark” i „Mrok”. W obsadzie filmu otwierającego nowy rozdział w gatunku horrorów o egzorcyzmach występują: nominowany do Złotego Globu – Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”), Vadhir Derbez oraz gwiazda „Avatara” – Stephen Lang.

Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (Vadhir Derbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.  

 

Gatunek: horror

Produkcja: USA, 2021

Scenariusz i reżyseria: Justin P. Lange („The Dark”, „Mrok”)

Obsada: Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”, „The Hurt Locker: W pułapce wojny”), Vadhir Derbez („Gossip Girl: Acapulco”, „How to Be a Latin Lover”), Stephen Lang („Avatar”, „Nie oddychaj”), Brady Jenness („Proces Siódemki z Chicago”, „Grzesznica”), Robin Bartlett („Miasto aniołów”, „Wyspa tajemnic”)

Czytany 368 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 11:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama