cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 16 sierpień 2021 10:13

Film, który wziął się z podróży.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Holiday” to jeden z tych filmów, które powstały dzięki podróżom i przeżytym podczas wypraw przygodom. Dziesięć lat temu Paweł Ferdek, reżyser obrazu i twórca nagradzanej „Ki”, wyruszył na morskiego stopa do Nowej Zelandii. Dotarł na Jawę, gdzie zasiedział się i zbratał z lokalną ludnością - jadł z nimi, spał z nimi i z nimi rano witał słońce.

 

W chacie - jak sam mówi - przypominającej czasy pierwotne, z paleniskiem na środku, spędził kilkanaście dni. Nie znając lokalnego języka, ale umiejąc dogadywać bez słów, zbliżył się emocjonalnie do swoich gospodarzy. To właśnie wtedy, w trakcie długiego ulewnego tygodnia, w jego głowie narodził się scenariusz do filmu „Holiday”. Reżyser chciał wspomnieć ludzi, których wtedy poznał - żyjących u stóp wulkanu, a więc będących w bezpośrednim kontakcie z naturą.

Właśnie w takie okoliczności trafiają Kasia i Tomek - dwójka „korposzczurów”, która chce znaleźć nową energię dla swojego związku i w trakcie wakacji postarać się o dziecko. Chcieli egzotycznego relaksu i prawdziwego wypoczynku, ale wyprawa przyniesie im niezapomnianą przygodę. Kasia i Tomek staną się uczestnikami wydarzeń, których się nie spodziewali - tajemnych obrzędów u stóp dymiącej góry. To właśnie dzięki tym doświadczeniom uda im spojrzeć na osobę partnerską z zupełnie innej perspektywy oraz na nowo poznać samych siebie - jak podczas prawdziwej podróży.

 

„HOLIDAY” W KINACH JUŻ 13 SIERPNIA

 

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

 

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU

 

https://youtu.be/vaiaXYuaTXg

 

 

 

 

Stęsknieni słońca, oddechu i egzotycznego dreszczu emocji Kasia i Tomek wyruszają na wymarzoną podróż na wyspę Bali w Indonezji. Leżąc na rajskiej plaży, są myślami bardzo daleko od swoich obowiązków wynikających z pracy dla wielkich korporacji. Oboje bardzo chcą mieć dziecko, ale wiedzą też, że zanim się to stanie, muszą poradzić sobie ze sobą nawzajem i przepracować istniejące między nimi konflikty. Pewnego dnia postanawiają udać się na wycieczkę w kierunku znajdującego się na wyspie wulkanu i otaczającej go dżungli. Tam poznają przypadkowo spotkanego tajemniczego mężczyznę, który zaprasza ich do swojego domu. Para decyduje się pójść śladem nieznajomego. Atmosfera zagęszcza się z minuty na minutę, a niepokojąca aura coraz bardziej udziela się polskiej parze. Wkrótce nastąpią zdarzenia, które doprowadzą Kasię i Tomka do olbrzymiej wewnętrznej przemiany. Nic nie będzie już takie jak było. Tę podróż na Bali oboje zapamiętają na zawsze.

 

Gatunek: thriller, dramat psychologiczny

Produkcja: Polska 2021 

Reżyseria: Paweł Ferdek („Pollywood”, „Szkoła życia”)

Scenariusz: Paweł Ferdek („Ki”), Arun Milcarz 

Obsada: Anna Krotoska („Wieża, jasny dzień”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marcin Czarnik („Drogówka”, „Artyści”, „Syn Szawła”, „Wiedźmin”), Lucky Moniaga („Si Anak Kampoeng”)

Czytany 313 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 10:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama