Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

niedziela, 08 sierpień 2021 13:12

Premiery nowych jesiennych seriali w Romance TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

We wrześniu, w każdy weekendowy wieczór Romance TV zaprasza widzów na premiery nowych, emocjonujących seriali. W soboty stacja pokaże „Kancelarię Bergerów” - cykl prawniczy o dwóch siostrach zaciekle walczących o schedę po ojcu, a w niedziele serial kryminalny „Śledztwo prowadzi Watzmann” pełen mrocznych tajemnic i sekretów.

 

Jesień w Romance TV zapowiada się wyjątkowo ekscytująco za sprawą dwóch premierowych seriali, których bohaterowie będą rozwiązywać trudne sprawy kryminalne i prawnicze, pełne tajemnic, sekretów i napięcia. Czy uda im się dociec prawdy? Jedno jest pewne – Romance TV swym widzom na pewno dostarczy mnóstwo emocji, zwrotów akcji i przyjemności z oglądania emocjonujących historii. 

W każdą niedzielę, od 5 do 26 września o godz. 20.00 stacja zaprasza przed telewizory na nowy serial sensacyjny „Śledztwo prowadzi Watzmann“ i niecodzienne sprawy kryminalne rozwiązywane przez najzdolniejszych detektywów, a w soboty, od 11 września do 10 października o godz. 20.00 Romance TV wyemituje nowy serial prawniczy „Kancelaria Bergerów”, którego akcja rozgrywa się w małym bawarskim miasteczku. Siostry Caro i Niki zaczynają ze sobą bezlitośnie rywalizować, by przejąć kancelarię prawniczą po ojcu. W każdą sobotę i niedzielę będą emitowane po dwa odcinki.

         

Śledztwo prowadzi Watzmann: Stary człowiek z gór

Watzmann ermittelt: Der Alte vom Berg

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 5 września o godz. 20:00

Rolnika, Josefa Lahnera, wybawiają z opresji górscy ratownicy. Świadek zdarzenia twierdzi, że ktoś chciał zepchnąć starego człowieka w przepaść. Lahner cierpi na demencję i mieszka w podupadłym gospodarstwie rolnym ze swoją córką Sophie, i wnukiem Christianem. Czy ktoś z rodziny pogrążony w rozpaczy chciał się go pozbyć? A może na jego życie zamachnęli się zamożni rolnicy, Veit Wieland i jego syn Ferdinand, którym Josef Lahner winien jest mnóstwo pieniędzy? Jerry bada dokładnie miejsce „wypadku” i zapoznaje się z przeszłością Josefa Lahnera. Komisarze odkrywają wkrótce mroczną tajemnicę, która mogła kosztować Josefa życie.

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Grzesznice z górskiego pastwiska

Watzmann ermittelt: Almsünde

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 5 września o godz. 21:00

Z rzeki Ache wyłowiono zwłoki młodej kobiety. Od dwóch lat, razem ze swoją przyjaciółką, Klarissą Zilch, prowadziła salon fryzjerski, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród mężczyzn. Pierwszym podejrzanym jest agresywny, były chłopak zamordowanej, Arthur Latzka, któremu dziewczyna była winna pieniądze. Jednak Arthurowi niczego nie można udowodnić. W trakcie dochodzenia Jerry trafia na agencję towarzyską, którą obie panie prowadziły w pewnym romantycznym hotelu. Jaką rolę odegrał w zabójstwie młodej kobiety tajemniczy dozorca Öhler i kto był jej ostatnim gościem? Odpowiedź na te pytania zaprowadzi Jerry’ego i Beissla na ślad zabójcy.

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Trup z toru bobslejowego

Watzmann ermittelt: Der Tote von der Bobbahn

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 12 września o godz. 20:00

W ośrodku treningowym sportów zimowych zostaje znalezione ciało lekarza drużyny bobslejowej z SV Königssee. Beissl i Jerry szybko się orientują, że w drużynie wrze. Najmocniej skłóceni są obaj nad wyraz ambitni piloci, Tomi Aureiner i André Probst. W dniu poprzedzającym zabójstwo doszło też do sprzeczki pomiędzy lekarzem drużyny i trenerem. Ale najbardziej podejrzany jest serwisant drużyny, Ludwig Mittermaier, znany jako Wiggerl. Beissla męczy konflikt sumienia. Czy Wiggerl to jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa?

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Kalkulacja czy miłość

Watzmann ermittelt: Kalkül oder Liebe

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 12 września o godz. 21:00

Barbara Gruber, kontrowersyjna postać lokalnej sceny politycznej w Berchtesgaden, na krótko przed wyborami do Landtagu zostaje zabita w swoim domu. Przed śmiercią pojawiła się nieoczekiwanie na imprezie zorganizowanej przez swojego przeciwnika politycznego, Volkera Haasa. Czyżby to on pozbył się swojej uciążliwej konkurentki? Jej siostra, Christa Gruber, podejrzewa jednak żonatego architekta,  Hansa Wörnera, z którym Barbara pół roku wcześniej zakończyła romans. Christa również należy do kręgu podejrzanych, ponieważ zamierzała sprzedać wspólny dom rodzinny Volkerowi Haasowi, zaciekłemu wrogowi swojej siostry. Pojawia się również Ghali Bassir - uchodźca, za którego chciała wyjść Barbara. Kalkulacja czy miłość?

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Klątwa spod Eckstein

Watzmann ermittelt: Fluch am Eckstein

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 19 września o godz. 20:00

Ciało właściciela lubianego przez turystów, ale przestarzałego wyciągu krzesełkowego w Berchtesgaden, zostaje znalezione w jadalni górnej stacji. Mężczyzna został zasztyletowany. Pierwszym podejrzanym jest Andreas Lenz, wspólnik ofiary. Zabójstwa mógł też jednak dokonać Peter Pfitzer stojący na czele inicjatywy obywatelskiej, która ostro protestuje przeciwko modernizacji wyciągu. A może chodzi o jakiś osobisty motyw? Małżeństwo zamordowanego przeżywało głęboki kryzys, więc w kręgu podejrzanych jest również żona ofiary. Kobieta zapewnia o swojej niewinności, a tak naprawdę daje wskazówki wyjaśniające prawdziwe tło zabójstwa.

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Incognito

Watzmann ermittelt: Inkognito

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 19 września o godz. 21:00

Ciało hotelarza, Thorstena Enzingera, zostaje znalezione rano w kuchni hotelowej restauracji. Beissl i Jerry rozpoczynają śledztwo. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że status własności związany z hotelem jest bardziej niż niejasny. Podwójny motyw ma Christian Bichler. To dziedziczący hotel szwagier zamordowanego. Od podejrzenia uwalnia go jego narzeczona, Felicitas Beck, do której zalecał się zamordowany. Niedługo potem Bichler staje się ofiarą napadu, którego celem była jego narzeczona, Felicitas. Komisarze prowadzący dochodzenie coraz bardziej interesują się jej podejrzaną przeszłością.

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Więzy rodzinne

Watzmann ermittelt: Familienbande

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 26 września o godz. 20:00

Na drodze prowadzącej do gorzelni Gentnerów turyści znajdują zwłoki Sebastiana Wengera. To student wydziału historii z Monachium, który po wielu latach wrócił w swoje rodzinne strony, do Berchtesgaden. Z okazji jubileuszu gorzelni chciał napisać jej kronikę. Głowa rodziny, Franz Gentner, i jego syn, Huber, nie chcą słyszeć o jakimkolwiek konflikcie. Podobnie jak gorzelnik, Loisl Bartels. Wkrótce Beissl odkrywa, że zamordowany miał romans z Kati, córką gorzelnika, a dziewczyna spodziewa się dziecka. Komisarze biorą na celownik Loisla i narzeczonego Kati, Clemensa Brandnera. Jerry odkrywa jednak tajemnicę ściśle związaną z historią rodziny studenta.

 

Śledztwo prowadzi Watzmann: Rybak z Königssee

Watzmann ermittelt: Der Fischer vom Königssee

Niemcy, 2019

Premiera: niedziela, 26 września o godz. 21:00

Z wód Königssee zostaje wyłowione ciało Michaela Kroha, zawodowego rybaka. Beissl zna tragiczne losy jego rodziny. Ojciec zginął kilka lat wcześniej w górach. Najmłodsza siostra, Sina, dorastała w domu Michaela i jego żony. Przechodząca okres dojrzewania dziewczyna sprawiała im wiele kłopotów. Stale dochodziło też do kłótni z najstarszym bratem, Peterem. Czy rodzeństwo miało coś wspólnego z zabójstwem? A może dokonał go znany intrygant, Anderl Sollmeier, szkolny kolega córki Beissla, Evy. To on w chwili zabójstwa kradł z miejscowego kościoła figurkę świętego. Beissl podejrzewa Anderla, a Jerry skupia się coraz bardziej na Sinie. Siedemnastolatka i jej chłopak mają ambitne plany, do zrealizowania których potrzebują pieniędzy.

 

Kancelaria Bergerów: Zapaść

Kanzlei Berger: Der Kollaps

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:00

Siostry Caro i Niki Berger mają zupełnie inne charaktery, jednak po zapaści ojca czują się zobowiązane do podjęcia współpracy. Mają przejąć jego ostatnią sprawę. Waldo Hartmann, ważny klient mecenasa Bergera, chciałby na drodze sądowej uzyskać zgodę na kontakt ze swoim nieślubnym dzieckiem. W gruncie rzeczy nie jest to trudna sprawa, ale Caro i Niki, konkurujące ze sobą przez całe życie, wszczynają kłótnię już podczas przygotowań do pierwszego spotkania z klientem. Hartmann chciałby po 9 latach poznać swojego nieślubnego syna Jonasa, zanim ten zostanie poddany zagrażającej życiu operacji. Jednak matka Jonasa, Marie, chce oszczędzić synowi tego rodzaju emocji i zabrania wszelkich kontaktów.

 

Kancelaria Bergerów: Nadużycia

Kanzlei Berger: Übergriffe

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:55 

Caro Berger nie wie, co zrobić. Jej siostra straciła licencję prawniczą, ale nikt poza Caro nie może się o tym dowiedzieć. Czy Niki naprawdę sądzi, że da się ten fakt utrzymać w tajemnicy? Jej nową klientką jest kelnerka, Manuela Riedmeier, która obwinia swojego szefa o molestowanie seksualne, którego miał się on dopuścić podczas firmowej imprezy. Kiedy Niki orientuje się, że Manuela przemilczała jeden istotny fakt, podejmuje brzemienną w skutki decyzję.

 

Kancelaria Bergerów: Policzek 

Kanzlei Berger: Die Ohrfeige

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:00

Pani Dörfler, nauczycielka sióstr Berger z czasów szkolnych, uderzyła ponoć w twarz jednego z uczniów. Ponieważ czuje się niewinna, prosi siostry o złożenie wniosku o wycofanie zawieszenia w obowiązkach służbowych. Caro, która wyrzuciła Niki z kancelarii za nadużycie zaufania, robi dobrą minę do złej gry i „po starej znajomości” pozwala wrócić siostrze do pracy. Ta decyzja będzie mieć nieoczekiwane skutki dla sprawy, która zakończy się w zaskakujący sposób. Tymczasem Niki ma jeszcze dodatkowe problemy. Jak ma powiedzieć swojemu ojcu, że Izba Adwokacka w Linzu odebrała jej licencję prawniczą?

 

Kancelaria Bergerów: Kochanek 

Kanzlei Berger: Der Liebhaber

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:55

Caro i Niki są zdumione. Ich matka prosi je o reprezentowanie przed sądem kapitana Lanzingera - mężczyzny, z którym kilka dni wcześniej chciała rozpocząć nowe życie. Lanzingerowi zarzuca się, że w czasie akcji ratowniczej na morzu ranił jedną z dwóch ratowanych dziewczynek. Dziewczynki twierdzą jednak, że akcja ratownicza wcale nie była potrzebna. Niki i Caro są w rozterce. Jak mają spełnić prośbę matki, nie oszukując ojca? Działania wyjaśniające w sprawie Lanzingera, w które Niki włącza nawet Taynę, pasierbicę Caro, ujawniają, że nie tylko strona przeciwna, ale również Lanzinger przemilczają bardzo ważny fakt, który jeszcze bardziej psuje napięte relacje pomiędzy siostrami a ich klientem.

 

Kancelaria Bergerów: Wolna wola 

Kanzlei Berger: Der freie Wille

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:00

Caro i Niki są złe na ojca za to, że pod wpływem impulsu wyrzucił je z kancelarii. Ojciec jest zdania, że po zawale nie musi poddać się rehabilitacji i chce znów sam prowadzić kancelarię. Ma już nawet nową sprawę. Państwo Woltersowie chcieliby uzyskać prawo do kontrolowania finansów swojej psychicznie niestabilnej córki Emmy. Mają się czym martwić, ponieważ Emma chce ponoć przekazać swoje oszczędności działającej na zasadzie sekty eko-komunie. Tymczasem Emma prosi o pomoc Caro.

 

Kancelaria Bergerów: Strzał 

Kanzlei Berger: Der Schuss

Niemcy, 2021

Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:55

Niki musi się w końcu pogodzić z tym, że wbrew swoim zasadom zakochała się w Martinie Loiblu. Dziewczyna nie ma jednak pojęcia o tym, że Martin ukrywa przed nią coś ważnego. Tymczasem do Caro zgłasza się Tobias Kern, zawodowy żołnierz, który w czasie polowania został postrzelony w kolano przez Daniela, swojego przyjaciela. Tobias boi się o to, że będzie niezdolny do dalszej służby. W gruncie rzeczy to rutynowa sprawa, ale wszystko się komplikuje, kiedy Daniel mówi, że strzelał na prośbę Tobiasa! Na domiar złego w kłopoty popada Lui, mąż Caro. Lui ma odpowiadać przed sądem za to, że poturbował i wyrzucił z baru pijanego mężczyznę, który głosił rasistowskie poglądy.

Czytany 605 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 sierpień 2021 13:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież