cinema.pl Artykuły

niedziela, 08 sierpień 2021 13:05

Opętania - chwilowa moda czy prawdziwa groza?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Opętania - chwilowa moda czy prawdziwa groza? Zobacz zdjęcia z horroru „Egzorcyzmy dnia siódmego”. W kinach od 13 sierpnia.

 

Czy zagraża nam nowa epidemia, groźniejsza niż wszystko inne, infekująca zarówno ciała, jak i dusze? To pytanie, które zadaje sobie Kościół Katolicki, z coraz większym niepokojem obserwując nagły wzrost opętań na całym świecie. Zjawisku towarzyszy rosnąca liczba egzorcystów - zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce blisko połowa populacji wierzy raczej w istnienie diabła i sił nadprzyrodzonych, niż w ewolucję - teoria o upostaciowionym złu przekonuje ich bardziej, niż naukowe wyjaśnienie początków świata. Coraz więcej Amerykanów zgłasza się do egzorcystów, twierdząc, że zostali opętani przez Szatana. To tłumaczy niesłabnący wzrost specjalistów w tej dziedzinie - jeszcze 10 lat temu w USA było ledwie kilkunastu egzorcystów, dziś jest ich ponad setka, a liczba wciąż rośnie! W środowiskach krytycznych mówi się o „modzie na egzorcyzmy”, zaś w tych bliższych religijnym - o zepsuciu współczesnego świata i kolejnych szkodliwych elementach naszej rzeczywistości. Czy to rzeczywiście trend, czy może ze współczesnymi naprawdę się coś dzieje? Na te pytania odpowiada film „Egzorcyzmy dnia siódmego”. Przerażający horror w reżyserii Justina P. Lange’a, autora nagradzanych obrazów „The Dark” i „Mrok”, odkrywa prawdę o skali i grozie opętań. W obsadzie filmu otwierającego nowy rozdział w gatunku horrorów o egzorcyzmach występują: nominowany do Złotego Globu – Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”), Vadhir Derbez oraz gwiazda „Avatara” – Stephen Lang. 

Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (Vadhir Derbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.

Oficjalny zwiastun 

Gatunek: horror 

Produkcja: USA, 2021

Scenariusz i reżyseria: Justin P. Lange („The Dark”, „Mrok”)

Obsada: Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”, „The Hurt Locker: W pułapce wojny”), Vadhir Derbez („Gossip Girl: Acapulco”, „How to Be a Latin Lover”), Stephen Lang („Avatar”, „Nie oddychaj”), Brady Jenness („Proces Siódemki z Chicago”, „Grzesznica”), Robin Bartlett („Miasto aniołów”, „Wyspa tajemnic”)

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 sierpień 2021 13:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama