cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 sierpień 2021 10:02

100 dni do Święta Operatorów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od dzisiaj odliczamy 100 dni do Gali Otwarcia tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, którego 29. edycja rozpocznie się 13 listopada w Toruniu. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, właśnie dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam plakat EnergaCAMERIMAGE 2021, którego autorem jest uznany ilustrator i projektant – Przemek Kotyński. Optymistyczna, graficzna forma plakatu poprzez obrazowy „wschód słońca” ma wskazać symboliczny „nowy początek” dla wydarzeń kulturalnych i zachęcić miłośników filmu do aktywnego, realnego uczestnictwa w pokazach, spotkaniach, seminariach i warsztatach festiwalowych.

 

Przemek Kotyński (rocznik 1981) jest polskim ilustratorem, projektantem i artystą, którego prace od lat są obecne na rynku gier wideo, reklamy i filmu. Swoją karierę rozpoczął od projektowania okładek gier, a dzisiaj jest cenionym dyrektorem artystycznym i twórcą spotów reklamowych, animacji, grafik w najbardziej prestiżowych kampaniach czy projektach filmowych na całym świecie. Jego charakterystyczny styl ilustracji czerpie inspiracje z Polskiej Szkoły Plakatu oraz tradycji amerykańskiej ilustracji konceptualnej. Był nagradzany i publikowany między innymi przez 3x3 Magazine, American Illustration, Ballistic Publishing, Oracom oraz Slow Foundation. Przemka Kotyńskiego reprezentuje na świecie Anna Goodson Illustration Agency.

Tegoroczna, 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach 13-20 listopada 2021. W programie festiwalu znajdzie się jak co roku 10 sekcji konkursowych, pokazy specjalne, retrospektywy filmowe, spotkania z twórcami, specjalistyczne seminaria, warsztaty oraz wystawy. Stacjonarna forma festiwalu odbędzie się przy zachowaniu wszelkich obowiązujących obostrzeń związanych z organizacją wydarzeń kulturalnych. Z uwagi na ubiegłoroczny sukces naszej platformy internetowej, część programu planujemy zorganizować również w formie online.

Czytany 1419 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 sierpień 2021 10:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama