cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 sierpień 2021 14:51

Do Cinema City wraca uniwersum DC Comics

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

6 sierpnia do Cinema City  wraca uniwersum DC Comics – premierowym Legionem samobójców: The Suicide Squad w reżyserii Jamesa Gunna. W role złowrogich bohaterów komiksowej rzeczywistości wcielą się gwiazdy kina, z Margot Robbie, Idrisem Elbą oraz Johnem Ceną na czele. Widowiskowość akcji i niesamowite efekty specjalne najpełniej oddają seanse w formatach IMAX i 4DX w Cinema City – stworzonych dla największych produkcji kina akcji. Tego samego dnia premierę będzie miał również film Piękna i rzeźnik, horror w konwencji komedii w reżyserii Christophera Landona.

 

Twórca Legionu Samobójców. The Suicide Squad, James Gunn otrzymał wolną rękę w doborze postaci – superzłoczyńców z komiksów DC, tak aby stworzony przez niego zespół bohaterów jak najlepiej podołał karkołomnemu zadaniu, które będzie osią akcji filmu. Zebrani z najcięższego w Stanach Zjednoczonych więzienia, podejmą wyzwanie typu wykonaj albo zgiń, aby tylko mieć szansę na odzyskanie wolności. Uzbrojeni po zęby lądują na niewielkiej wyspie Corto Maltese, na której roi się od wrogów. Szanse na przeżycie mają niewielkie, ale nie bez powodu okrzyknięci zostali w przeszłości największym zagrożeniem porządku i nie poddadzą się łatwo. Czy ich misja się powiedzie? O tym widzowie przekonają się sami, towarzysząc bohaterom podczas seansu pełnego akcji i humoru. 

W obsadzie Legionu Samobójców. The Suicide Squad znalazła się plejada gwiazd: Margot Robbie grająca Harley Quinn, Joel Kinnaman w roli Ricka Flaga, Idris Elba jako Bloodsport, John Cena kreujący Peacemakera czy Pete Davidson jako Blackguard. Każda z postaci została mocno dopracowana na etapie tworzenia scenariusza, tak aby widz musiał się zastanowić, czy większość z nich jest w 100 procentach przesiąknięta złem, czy przeciwnie, można znaleźć dla nich okoliczności łagodzące. 

Wielbiciele DCEU z niecierpliwością czekają na film, pokładając wielkie nadzieje w utalentowanym Jamesie Gunnie, który zasłynął realizacją Strażników Galaktyki i doskonale odnajduje się w tego typu produkcjach. Tym bardziej, że w przypadku Legionu Samobójców otrzymał od producenta sporą swobodę artystyczną. 

6 sierpnia premierę w Cinema City będzie miał również film Piękna i rzeźnik, którego akcja opiera się na popularnym w kinie motywie zamiany ciał pomiędzy bohaterami. Tym razem 17-letnia Millie, (Kathryn Newton znana z filmu Sąsiedzi) budzi się nie w swoim ciele, a w ciele mordercy, który upatrzył ją sobie na ofiarę. Dziewczyna ma tylko 24 godziny, zanim zmiana stanie się trwała i zostanie uwięziona na zawsze. Problemem jest to, że teraz wygląda jak potężny psychopata, który poluje na ludzi, podczas gdy Rzeźnik (w tej roli Vince Vaughn) wygląda jak ona i odkrywa, że posiadanie nastoletniego, kobiecego ciała może być niezłą przykrywką dla jego morderczej pasji. 

Szczegółowy repertuar dostępny na  www.cinema-city.pl.

Czytany 230 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 sierpień 2021 14:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama