cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 02 sierpień 2021 23:04

To ona trzęsie show-biznesem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

“Zołza” to komedia opowiadająca historię niezwykle wpływowej kobiety, scenarzystki i producentki filmowej, Anny Sobańskiej. To ona jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Decyduje, kto znajdzie się na szczycie, a kto spadnie na samo dno. Do czasu, gdy niespodziewanie sama staje przed wyzwaniem życia.

To ona trzęsie show-biznesemTa przewrotna komedia na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej, scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali, powstaje we współpracy z Małgorzatą Kożuchowską. Autorkę i aktorkę łączy wieloletnie artystyczne zaufanie, szczególnie ważne, gdy na ekranie zaciera się granica pomiędzy filmową ułudą, a prawdziwym życiem. Z tego powodu Małgorzata Kożuchowska jest po raz pierwszy również współproducentem filmu. 

Ilona Łepkowska o spotkaniu na planie z Małgorzatą Kożuchowską:

Od początku pracy nad tym pomysłem wiedziałam, że Małgosia jest wymarzoną aktorką do głównej roli.  Nasze kolejne zawodowe spotkanie po latach, tym razem przy filmie „Zołza” jest niezwykłe, wręcz magiczne i przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Robimy komedię. Nie całkiem zwyczajną, ale na pewno niezwykłą, tak jak niezwykłe jest nasze ponowne spotkanie z Małgosią na planie. 

Małgorzata Kożuchowska o zaproszeniu Ilony Łepkowskiej:

Jestem podekscytowana zarówno tą historią jak i moją nową rolą współproducentki! Myślałam o tym od lat, ale dopóki Ilona nie przysłała mi swojej książki z prośbą o rozważenie udziału w tym projekcie - od razu wiedziałam, że to jest petarda! I że chce to robić! Zarówno jako odtwórczyni głównej roli, jak i współproducentka. Ta historia jest niesamowita dlatego, że splata zawodowe i prywatne losy - Ilony i moje. Jest tu i refleksja nad ciągłym życiem na świeczniku i cięty, autoironiczny, inteligentny humor. Nie mogę doczekać się reakcji widzów! Do zobaczenia w kinach!

 “Zołza” to przebojowa komedia. Jednocześnie to opowieść o odkrywaniu tego, co w życiu najcenniejsze. Skrzy się dowcipem i radością życia, niespodziewanie zderzając nas z najprawdziwszymi, głębokimi emocjami.

Duet Łepkowska - Kożuchowska znakomicie uzupełnia Tomasz Konecki, reżyser bijących rekordy popularności komedii, takich jak „Testosteron”, „Lejdis” czy „Listy do M. 3”. Inteligentne komedie w jego reżyserii stały się synonimem doskonałej rozrywki, w której oprócz potężnej dawki humoru ukryta jest też poważniejsza refleksja i mnóstwo empatii dla bohaterów.

 

Tomasz Konecki o komedii i pracy nad filmem „Zołza”:

Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz byłem zachwycony tym jak krwistą, komediową postać tworzy główna bohaterka. Od razu stwierdziłem, że to super komedia i warto ją zrobić. To, co przytrafia się w tym filmie głównej bohaterce może zaskoczyć każdego. Są sceny, które będą nas wzruszać i jest wiele scen, które będą dla widza niezwykle śmieszne.

Gwarancją udanej produkcji jest udział gwiazd pierwszego formatu. Na ekranie zobaczymy również między innymi Artura Żmijewskiego, Zofię Domalik, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Bronisława Wrocławskiego, Filipa Tłokińskiego i Marcina Perchucia.

Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Studio zajmuje się produkcją filmów fabularnych oraz oryginalnych seriali.

 Równolegle do "Zołzy" Wonder Films przygotowuje na 2022 rok następujące premiery:

●„Każdy wie lepiej” - komedię na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka, w gwiazdorskiej obsadzie z Joanną Kulig, Michałem Czerneckim, Grażyną Szapołowską i Andrzejem Sewerynem, opowiadającą o perypetiach rodziny patchworkowej;

● Autorski serial premium w gatunku, jakiego dawno u nas nie było;

●„Minghun” – kolejny film Jana P. Matuszyńskiego. Będący objawieniem polskiego kina twórca jest laureatem licznych nagród filmowych. Reżyser zasłynął fabularnym debiutem "Ostatnia rodzina", a jako twórca serialu "Król" zdobył serca szerokiej widowni. Najnowszy film Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów" został zakwalifikowany do konkursu głównego na festiwalu filmowym w Wenecji;

●„To nie mój film” w reżyserii Marii Zbąskiej – film produkowany przez HI Movies (Inga Kruk, Hubert Koprowicz), powstający w koprodukcji z Wonder Films. 

Twórcy:

Scenariusz: Ilona Łepkowska; Reżyseria: Tomasz Konecki, Produkcja: Klaudiusz Frydrych, Ilona Łepkowska, Inga Kruk, Małgorzata Kożuchowska; Zdjęcia: Tomasz Madejski; Charakteryzacja: Ludmiła Krawczyk; Kostiumy: Monika Kaleta; Scenografia: Alicja Olak; Reżyseria obsady: Małgorzata Adamska; Montaż: Jarosław Barzan; Kierownictwo produkcji: Dagmara Bagnecka.

Więcej o kulisach powstawania produkcji można dowiedzieć się z podcastu Małgorzaty Kożuchowskiej – „Niekończące się historie”, którego gościem była Ilona Łepkowska.

Rozmowa dostępna jest na platformie Empik Go. 

https://www.empik.com/go/niekonczace

 www.wonderfilms.pl

Czytany 1300 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 sierpień 2021 11:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama