cinema.pl Artykuły

niedziela, 01 sierpień 2021 15:03

Śladami KRUKA: „Przewodnik po Podlasiu” i teaser specjalnego dokumentu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI odkrywa kryminalne tajemnice Podlasia, korzystając z magicznej aury tego regionu. W poznawaniu mrocznej historii komisarza Adama Kruka widzom towarzyszą malownicze plenery, pełne niepowtarzalnego klimatu. „Przewodnik po Podlasiu” i dokument „Szepty Podlasia” to dwa materiały specjalne przybliżające kulturę mieszkańców tego regionu, jego miejsca oraz rolę szeptuch w lokalnej społeczności.

 

Przewodnik można już obejrzeć na CANAL+ online oraz na kanale YouTube CANAL+, „Szepty Podlasia” już wkrótce w emisji! Teaser już dziś. 

Podlasie przyciąga swoim mistycyzmem i unoszącą się w powietrzu zagadką. Charakterystyczna dla tego regionu wielokulturowość wzmacnia wrażenie przenikania się tajemnic, a podejście do obcowania z naturą, zwrot ku przyrodzie i ciągnące się kilometrami, malownicze, nieodkryte plenery sprawiają, że jest to niepowtarzalne miejsce.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=mfx8R3lMHCc&feature=emb_title

Nieodłącznym elementem podlaskiej kultury jest głęboko zakorzeniona wiara i przekonanie o potędze rytuałów, które odprawione przez szeptuchy, mogą odczynić zło oraz przegnać choroby i nieszczęścia. W miejscu, w którym religia prawosławna spotka się z pogańskimi wierzeniami, szeptucha pełni rolę łącznika między człowiekiem a Bogiem.

https://www.youtube.com/watch?v=-WAmgCzmnqM&feature=emb_title

Serial KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI można oglądać online na canalplus.com. Dokument "Szepty Podlasia" już wkrótce!

Czytany 364 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 sierpień 2021 15:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama