cinema.pl Artykuły

niedziela, 18 lipiec 2021 14:17

DE NIRO, WALKEN, SEYMOUR I MALRIN jako gang seniorów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Taksówkarz, Łowca Jeleni, Ojciec Cortez i Doktor Quinn kontra banda dziesięciolatków. Ci kultowi aktorzy bawią się jak dzieci w filmie „Wojna z dziadkiem”. W kinach od 23 lipca

 

Chociaż trudno w to uwierzyć, od premiery kultowego „Taksówkarza” Martina Scorsesego minęło już 45 lat! Robert De Niro jest już wiekowym aktorem i nie sposób wyobrazić go sobie w roli nowojorskiego mściciela z żółtej taksówki, a jednak nadal nie brak mu energii by stawić czoła bandzie… dziesięciolatków! Wystarczy zebrać ekipę jak z najbardziej zaskakującego crossovera w historii: Christophera Walkena (Nicka z „Łowcy jeleni”), Cheecha Marina (zabójczego ojca Corteza z „Maczety”) i Jane Seymour (nieustraszoną „Doktor Quinn”), a żaden gang dzieciaków nie będzie w stanie ich zatrzymać!

Jednak co jeśli bitwa ma rozegrać się… w parku trampolin? „To jedna z bardziej klimatycznych scen w filmie. Gra w zbijaka była śmiertelnie groźna. Zaprowadzili nas wszystkich na trampoliny, aby zobaczyć, czy naprawdę jesteśmy tak zgrzybiali jacy się wydajemy. I co właściwie moglibyśmy zrobić? Skakaliśmy! Widziałem tych wszystkich kaskaderów, którzy robili salta w tył, odbijali się od ścian i mówili, że będą ofiary” – żartuje Cheech Marin. Dla Christophera Walkena scena ta była równie wyjątkowa, bowiem aktor miał do czynienia z taką aktywnością pierwszy raz w życiu! „To było po prostu przerażające. Nigdy wcześniej nie skakałem na trampolinie. Dzieciaki były znacznie lepsze niż my. I to chyba prawda, że się starzeję, bo kiedy upadam, znacznie trudniej jest mi już wstać” – mówi aktor.

Producent filmu, Marvin Peart, wspomina tę scenę jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń na planie: „Najbardziej zabawne było oglądanie Walkena, Marina, Seymour i De Niro na trampolinie – naprawdę zachowywali się jak 10-letnie dzieci. A obserwowanie, jak De Niro skacze pomiędzy ujęciami… Myślałem, że to mi się śni. To jest Robert De Niro. Jeden z najbardziej szanowanych aktorów wszechczasów, a ja obserwuję jak skacze na trampolinie. To było coś!”.

 

 

 

„Wojna z dziadkiem” – komedia dla całej rodziny w kinach od 23 lipca.

 

 

 

braz zawierający drzewo, zewnętrzne

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

braz zawierający osoba, stojące

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

Zdobywcy Oscarów i ikony kina Robert De Niro i Christopher Walken ponownie na planie jednego filmu. Tym razem jednak w zupełnie zaskakujących rolach! „Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu”  i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. U boku legend dużego ekranu – nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Uma Thurman („Pulp Fiction”) oraz dziecięce gwiazdy Hollywood: Juliocesar Chavez („Transformers: Ostatni Rycerz”, serial „Kidding”) i Laura Marano („Lady Bird”). Za kamerą filmu stanął Tim Hill, twórca przebojów: „Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2” oraz animacji „Hop”. „Wojna z dziadkiem” to historia zmagań rezolutnego wnuka z seniorem rodu, który przypadkiem zajął jego pokój. Co z tego wyniknie, przyprawi was o nieprzerwany atak śmiechu.

 

 

 

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, musi wypowiedzieć seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomaga stary druh Jerry (Christopher Walken). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, teraz wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w zaciętym starciu pokoleń?

 

 

 

raz zawierający tekst, gazeta

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

„Przyjemna komedia”

 

„Niczym Kevin sam w domu”

 

„Warto!”

 

Deadline

 

 

 

„Niezły ubaw”

 

RadioTimes

 

 

 

„Dobra zabawa dla wszystkich, łącznie z seniorami”

 

CNN Entertainment

 

 

 

„Komedia dla całej rodziny – zabawna i z przesłaniem”

 

Mamma’s Geeky

 

 

 

„Jedna z najsympatyczniejszych komedii tego roku”

 

Lyles' Movie Files

 

 

 

„Autentycznie zabawna”

 

Bullz-Eye.com

 

 

 

Gatunek: komedia familijna

 

Produkcja: USA, 2020

 

Reżyseria: Tim Hill („Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2”, „Hop”)

 

Scenariusz: Tom J. Astle („Dom”, „Tajemnica Zielonego Królestwa”, „Dorwać Smarta”), Matt Ember („Dom”, „Tajemnica Zielonego Królestwa”, „Dorwać Smarta”)

 

Obsada: Robert De Niro („Irlandczyk”, „Joker”, „Chłopcy z ferajny”, „Taksówkarz), Christopher Walken („Pulp Fiction”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”, Jeździec bez głowy”), Uma Thurman  („Pulp Fiction”, „Moja super eksdziewczyna”, „Kill Bill”), Juliocesar Chavez („Transformers: Ostatni Rycerz”, „Kidding”), Laura Marano („Lady Bird”, „Wynajmij sobie chłopaka”, „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”)

Czytany 163 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 lipiec 2021 14:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama