cinema.pl Artykuły

czwartek, 15 lipiec 2021 22:11

INTRUZ - zmysłowe, podszyte erotyką kino grozy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oparta na wyrafinowanej intrydze opowieść, która jednocześnie przeraża i bawi. W głównej roli popis aktorski daje panna młoda z „Dzikich historii”, Érica Rivas. Partnerują jej Nahuel Pérez Biscayart ("120 uderzeń serca", "Do zobaczenia w zaświatach") oraz fenomenalna Cecilia Roth ("Anioł", "Ból i blask"). 

Film rywalizował o Złotego Niedźwiedzia na 70. MFF w Berlinie. W KINACH OD 30 LIPCA 2021

Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny.   

Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa. Trudno jednoznacznie zdiagnozować tę dolegliwość, choć niektórzy przekonują, że wcale to nie musi być choroba, sugerując obecność ponadnaturalnej siły, tytułowego intruza, który zaatakował bohaterkę podczas snu. 

 

BIOGRAM REŻYSERKI

Natalia Meta – reżyserka, scenarzystka i producentka. Studiowała filozofię na Uniwersytecie w Buenos Aires. W 2006 roku wraz z Luisem Chitarronimi Diego D’Onofrio założyła wydawnictwo La Bestia Equilátera. Jej reżyserski debiut, nakręcony w 2014 roku „Death in Buenos Aires”, okazał się dużym sukcesem, gromadząc ponad pół miliona widzów w Argentynie. Jako producentka współpracowała z Pablo Giorgellim, Paulą Hernández oraz Lucrecią Martel. Pokazywany w berlińskim konkursie „Intruz" to jej drugi film.   

Filmografia:

2019 Intruz / El prófugo

2014 Death in Buenos Aires / Muerteen Buenos Aires

 

PRASA O FILMIE

Film oparty jest na wyrafinowanej intrydze, która pozwala utrzymać tempo i niepokojącą atmosferę przez cały czas trwania. - IndieWire

 

*****

 

Film, który nas przeraża, a jednocześnie bawi. - Cinencuentro

 

*****

 

Natalia Meta zrobiła film w świetnym stylu. Sięgnęła po rozwiązania znane z kina gatunkowego, ale przekuła je we własną autonomiczną wypowiedź. - Filmaster.com

 

*****

 

W głównej roli popis aktorski daje panna młoda z „Dzikich historii”, Érica Rivas. - Przekroj.pl

Czytany 211 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 lipiec 2021 22:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama