cinema.pl Artykuły

czwartek, 15 lipiec 2021 21:53

Taniec, muzyka i prawdziwe wzruszenia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Argentyński taniec, pełna pasji muzyka i prawdziwe wzruszenia! „Paryskie tango” w kinach.

 

Sol w Argentynie jest gwiazdą. Kipi energią, występuje na scenie, z emocjami śpiewa. Kilka lat temu straciła syna. Nagle, pod wpływem emocji, postanawia wyruszyć do Paryża i poszukać jego śladów - a przede wszystkim zbliżyć się do wnuka, którego wcześniej nie miała okazji poznać. Przeprowadza się do Francji, w której próbuje być anonimowa. Przyjmuje posadę sprzątaczki w domu synowej, wszystko po to, by nadrobić stracony czas i odzyskać rodzinę. Argentyńska diva chwyta za mopa, wszystko w imię miłości. Wciąż jednak, nawet na drugim krańcu świata, jest rozpoznawalna jako wielka gwiazda argentyńskiego tanga. Czy uda jej się pojednanie? Jaką relację zbuduje z wnukiem i synową? Jak potoczy się jej kariera? „Paryskie tango” to poruszająca odpowiedź na te pytania i opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno - a każdą historię da się wyśpiewać. Film ze znanymi z komediowych hitów „Przychodzi facet do lekarza” i „Za jakie grzechy, dobry Boże?” aktorkami Camille Chamoux i Chantal Lauby - w kinach od piątku.

Znane z komediowych hitów „Przychodzi facet do lekarza” i „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, aktorki Camille Chamoux i Chantal Lauby w pełnej ciepła i wzruszeń opowieści o dwóch kobietach, które z miłości do jednego mężczyzny i jego dziecka muszą

odnaleźć wspólny język i pokonać dzielące je różnice. „Paryskie tango” – debiut reżyserski aktorki Jézabel Marques („Samba”) – to umiejscowiona w paryskich plenerach, tętniąca argentyńskim tango, filmowa uczta dla wszystkich miłośników kina znad Sekwany.

Przebojowa piosenkarka Sol od lat mieszka i tworzy w Buenos Aires. Chociaż na scenie jest wulkanem energii, to w sercu wciąż nosi ból po utracie syna. Pewnego dnia w przypływie emocji kobieta postanawia wrócić do Paryża i zbliżyć się do swojego siedmioletniego wnuka i synowej – Evy, których nigdy nie widziała nawet na oczy. Bojąc się odrzucenia przez rodzinę syna, Sol postanawia wynająć mieszkanie tuż obok i udawać ich nową sąsiadkę. Spirala kłamstewek nakręca się jeszcze bardziej, kiedy Eva decyduje się zatrudnić Sol jako pomoc domową. Czy diva i gwiazda estrady przystanie na tę propozycję i czy w końcu znajdzie w sobie odwagę, żeby wyznać bliskim prawdę?

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Francja, 2020

Scenariusz i reżyseria: Jézabel Marques

Obsada: Chantal Lauby („Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”), Camille Chamoux („Przychodzi facet do lekarza”, „Gazele”), Serge Bagdassarian („O północy w Paryżu”, „Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec”), Giovanni Pucci („Józefinka”)

Czytany 344 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 lipiec 2021 21:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama