cinema.pl Artykuły

wtorek, 13 lipiec 2021 19:08

Wakacje w górach w ROMANCE TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wakacje trwają pełną parą także na antenie Romance TV! W sierpniu, w każdą sobotę stacja zaprasza widzów na cykl „Wypad w góry w towarzystwie górskiego lekarza i górskich ratowników”, w ramach którego będą emitowane odcinki z najnowszych sezonów popularnych medycznych seriali: „Górskiego lekarza” i „Górskich ratowników”. To znakomita okazja, by ponownie spotkać się z ulubionymi bohaterami - doktorem Martinem Gruberem i ratownikiem Markusem Koflerem!

 

Gdy w górach dzieje się coś złego turystom, na pomoc spieszą zarówno górski lekarz, Martin Gruber, jak i górski ratownik, Markus Kofler, którzy zawsze są gdzieś w pobliżu. W każde sobotnie przedpołudnie sierpnia stacja Romance TV wyemituje kilka najnowszych odcinków obu uwielbianych przez widzów i emocjonujących seriali. Jak ułożą się ich zawodowe losy i miłosne perypetie? Czy znajdą w końcu ukojenie u boku ukochanej osoby? Warto podkreślić, że akcja seriali rozgrywa się w malowniczej, wręcz bajkowej scenerii Tyrolu i Alp, która jest prawdziwą ucztą dla oczu. Zapraszamy na sobotni relaks z Romance TV!

Górski lekarz: Poświęcenie pionka

Der Bergdoktor: Bauernopfer, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 10:30

Martin i Hans Gruberowie - zaskoczeni śnieżycą - znajdują schronienie w górskiej chacie. Niedługo potem do chaty dociera Rupert Althammer. Jego przewodniczka, Johanna Kirchner, wpadła do lodowej szczeliny. Z najwyższym wysiłkiem braciom udaje się wprawdzie uratować dziewczynę, ale ta opowiada Martinowi o swoich problemach zdrowotnych, które były przyczyną wypadku. Już wkrótce Martin musi postawić smutną diagnozę.

 

Górski lekarz: Niesieni odwagą

Der Bergdoktor: Aus Mut gemacht, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 12:25

Po trwających wiele lat perypetiach Martin Gruber zaczyna układać sobie życie ze swoją Anne. Cieszą się spędzanym wspólnie chwilami, zakłócanymi od czasu do czasu wezwaniami do wypadków. Gdy Tim Hauser traci przytomność podczas idyllicznej, górskiej wycieczki, napędza strachu swojej towarzyszce i kochance, Katji Bannert. Zaniepokojony jest również dr Martin Gruber, więc zabiera Tima do swojej przychodni. Tim, artysta fotografik, chciał tylko spędzić w górach kilka romantycznych chwil ze swoją ukochaną Katją. Problemem jest jednak to, że Katja jest mężatką i postanowiła rzucić Tima. Ma zamiar wyjechać z mężem i dwoma synami do Norwegii.

 

Górski lekarz: Dopóki nic nie zostanie

Der Bergdoktor: Bis nichts mehr bleibt, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 7 sierpnia o godz. 14:20

Po śmierci cierpiącej na otępienie matki, Luisa Sturm postanawia odmienić swoje życie. Chce być wolna, podróżować bez zobowiązań po świecie i przede wszystkim z nikim się nie wiązać. To, że w spokojnym Ellmau zakochuje się w Janie Behringerze, związanym zawodowo z miasteczkiem akustykiem, nie pasuje do jej planów życiowych, tak samo jak pojawiające się co pewien czas, niekontrolowane drżenie dłoni. Doktor Gruber wysyła dziewczynę na badania i nabiera niepokojących podejrzeń, które wkrótce się potwierdzają. Luisa, tak samo jak jej matka, cierpi na dziedziczną, nieuleczalną chorobę, pląsawicę Huntingtona. Na domiar złego okazuje się, że Luisa jest w ciąży i może przekazać chorobę swojemu dziecku...

 

Górski lekarz: Wewnętrzny wróg

Der Bergdoktor: Feind im Kopf, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 10:30

W drodze do przychodni Martin Gruber i jego brat Hans potrącają przypadkowo Holgera Brandstettera, właściciela warsztatu. Chcą się upewnić, czy nie stało mu się nic poważnego. Holger rzuca się jednak na Hansa, po czym ucieka. Martin jest poirytowany i zaniepokojony. Chce wypełnić swój lekarski obowiązek i zbadać Holgera, więc jedzie do jego warsztatu. Jest zdumiony tym, co tam zastaje. Od pewnego czasu Holger nie mieszka z żoną i córką i cierpi na zaniki pamięci.

 

Górski lekarz: Ogień

Der Bergdoktor: Feuer, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 12:25

Martin Gruber zostaje wezwany do wypadku. Autobus, który wypadł z drogi, zawisł nad przepaścią. Na miejscu jest już straż pożarna, ale jeden ze strażaków, Andreas Kloser, rozpoczyna akcję i po chwili ulega poważnej kontuzji. Dzięki staraniom Martina udaje się zapobiec najgorszemu, jednak Andreas nawet nie myśli o tym, żeby zacząć się oszczędzać. Niezwykle ambitny strażak jest na posterunku już podczas najbliższej akcji. Nie podoba się to Martinowi Gruberowi i partnerce Andreasa, Nicole Nadler. Okazuje się wkrótce, że kontuzjowana noga Andreasa jest jego najmniejszym problemem...

 

Górski lekarz: Gorzkie łzy

Der Bergdoktor: Bittere Tränen, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 14 sierpnia o godz. 14:20

W gospodarstwie Gruberów znów nastały ciężkie czasy. Anne dowiaduje się, że Franziska jest w ciąży, i jest tą wiadomością zdruzgotana. Co teraz będzie?

 

Górski lekarz: Bez oddechu

Der Bergdoktor: Atemlos, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 10:30

W gospodarstwie Gruberów trwają przygotowania do ślubu i wesela. Nina Tauber stara się o prawo do opieki nad swoim bratem. Żeby je uzyskać, musi przedstawić zaświadczenie lekarskie. Ale Martin nie może go tak po prostu wystawić…

 

Górski lekarz: Tysiąc i jeden dzień

Der Bergdoktor: Tausendundein Tag, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 12:25

Życie prywatne Martina Grubera zupełnie nie chce się ułożyć. Narodziny jego syna są coraz bliżej, więc on, Franziska i Anne muszą się zdobyć na kompromis. Martin ma pod opieką pacjentkę, Evę Winter. Wydaje się, że kobieta korzysta z życia, ale występujące u niej objawy są bardzo niepokojące. Martin próbuje ją wesprzeć, ponieważ Eva najbardziej potrzebuje prawdziwego przyjaciela...

 

Górski lekarz: Wszystko inaczej

Der Bergdoktor: Alles anders, Niemcy 2021

Emisja: sobota, 21 sierpnia o godz. 14:20

Martin Gruber jest w trakcie leczenia Kathi Bachmann i staje przed moralnym dylematem. Okazało się bowiem, że Kathi i jej narzeczony, Simon, są spokrewnieni. Martin powinien też podjąć kilka decyzji dotyczących własnego życia prywatnego. Przede wszystkim musi zadać sobie pytanie, czy jest w stanie zapewnić Anne takie życie, jakiego ona sobie całym sercem życzy, i jednocześnie być dobrym ojcem dla dziecka Franziski?

Górscy ratownicy: Co tak naprawdę się liczy

Die Bergretter: Was wirklich zählt, Niemcy 2020

Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 10:30

Kolejka linowa na Huber-Alm. W każdej chwili może tam dojść do katastrofy. Szantażysta grozi zerwaniem liny nośnej. Nie ma pojęcia, że w gondoli siedzi również jego ciężarna córka. Mimo niebezpieczeństwa Katharina zostaje opuszczona na linie do gondoli, w której są również partner i matka ciężarnej Anny. Anna dostaje skurczy. Markus i pozostali ratownicy muszą szybko znaleźć szantażystę, zdesperowanego ojca Anny.

 

Górscy ratownicy: Pozwól mi żyć

Die Bergretter: Loslassen, Niemcy 2020

Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 12:25

Markus zostaje wynajęty przez pewną kobietę jako przewodnik górski. Dopiero w drodze dowiaduje się, że kobieta przyjechała po córkę, Sarę, która w Ramsau spotkała się potajemnie ze swoim biologicznym ojcem. Sarah, jej chłopak i jej ojciec wędrują po górach. Humory im dopisują, dopóki nie zjawiają się matka Sary, Claudia i Markus. Ratownik jest świadkiem gwałtownej, rodzinnej sprzeczki, która może zakończyć się tragedią.

 

Górscy ratownicy: Księga szczytu

Die Bergretter: Im Gipfelbuch, Niemcy 2020

Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 14:20

Bardzo trudna akcja ratunkowa w górach kończy się sukcesem. Ciężko ranny mężczyzna zostaje odnaleziony i zaopatrzony. Jednak ślady krwi na miejscu zdarzenia wskazują na obecność drugiej osoby. Na jej trop naprowadza Markusa fragment księgi szczytu.

 

Górscy ratownicy: Prawda zimna jak lód

Die Bergretter: Eiskalte Wahrheit, Niemcy 2020

Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 16:15

Uprawiający wspinaczkę ekstremalną Daniel i jego dziewczyna Lisa chcą po spotkaniu z dziennikarzami zjechać na nartach w dolinę. Niespodziewanie, przed ruszeniem w dół Lisa zrywa z chłopakiem. W czasie jazdy Lisa upada i boleśnie się rozbija. Daniel zanosi ją do pobliskiej górskiej chaty. Tam czekają na pomoc. W szpitalu dziewczyna orientuje się, że Daniel też miał wypadek i stracił pamięć.

 

Górscy ratownicy: Światła nawigacyjne

Die Bergretter: Leuchtfeuer, Niemcy 2020

Emisja: sobota, 28 sierpnia o godz. 18:05

Zjazd na sankach w ramach wieczoru panieńskiego kończy się dla Nadine tragicznym wypadkiem. Ratuje ją Julia, dziewczyna Stefana, brata Nadine. Nadine nie ufa Julii i jest zszokowana, kiedy dowiaduje się, że jej młodszy brat się z nią zaręczył. Wkrótce poznaje tajemnicę Julii i chce z nią poważnie porozmawiać. Ale Julia znika.

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 lipiec 2021 19:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama