cinema.pl Artykuły

piątek, 09 lipiec 2021 11:58

Egzotyczna podróż, po której nic już nie będzie takie samo

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Egzotyczna podróż nieodwracalnie zmieni ich życie. Co tak naprawdę wydarzy się podczas podróży Tomka i Kasi na Bali? HOLIDAY w kinach od 13 sierpnia.

 

Wybrali na wakacje przepiękny, wymarzony, egzotyczny kierunek - oszałamiający, słoneczny raj: indonezyjską wyspę Bali. Pojechali, by dać szansę swoim uczuciom i by na nowo odnaleźć szczęście. Tomek i Kasia, główni bohaterowie emocjonującego filmu „Holiday”, szukali relaksu, odcięcia od długich godzin w korporacji i spokojnego czasu dla siebie. Chętni, by oderwać się od dnia codziennego, nagle znaleźli się w miejscu, w którym atmosfera gęstnieje, napięcie rośnie z minuty na minutę i wszystko zmierza do wielkiego wybuchu. Wszystko to musi skończyć się też wielką przemianą - to będą wakacje, jakich nie zapomni już nigdy żadne z nich.

Co stanie się podczas wakacyjnego wyjazdu wielkomiejskiej pary? Co spotka ich małżeństwo, zagrane przejmująco przez Annę Krotoską, znaną m.in. z takich filmów jak „Wieża, jasny dzień” czy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, oraz Marcina Czarnika - odtwórcę głównej roli w nagrodzonym Oscarem „Synu Szawła”, a także gwiazdę takich produkcji jak np. „Drogówka”, „Wiedźmin”, czy „Artyści”? Odpowiedź na to pytanie w filmie Pawła Ferdka – nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej twórcy obrazu „Ki”. Producentem zniewalającego widowiska, kręconego dosłownie na drugim końcu świata, jest Mikołaj Pokromski, odpowiedzialny m.in. za filmy „Maria Skłodowska-Curie” i „Lokatorka”, którą również niebawem zobaczymy na ekranach kin. Wyjątkową ścieżkę dźwiękową do „Holiday” stworzył Antoni Komasa-Łazarkiewicz („Kamerdyner”, „Szarlatan”, „Obywatel Jones”, „Miasto 44”), charakteryzację z kolei Waldemar Pokromski („Śniegu już nigdy nie będzie”, „Zimna wojna”) i Beata Rółkowska („Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, „Volta”, „Disco polo”).

Stęsknieni słońca, oddechu i egzotycznego dreszczu emocji Kasia i Tomek wyruszają na wymarzoną podróż na wyspę Bali w Indonezji. Leżąc na rajskiej plaży, są myślami bardzo daleko od swoich obowiązków wynikających z pracy dla wielkich korporacji. Oboje bardzo chcą mieć dziecko, ale wiedzą też, że zanim się to stanie, muszą poradzić sobie ze sobą nawzajem i przepracować istniejące między nimi konflikty. Pewnego dnia postanawiają udać się na wycieczkę w kierunku znajdującego się na wyspie wulkanu i otaczającej go dżungli. Tam poznają przypadkowo spotkanego tajemniczego mężczyznę, który zaprasza ich do swojego domu. Para decyduje się pójść śladem nieznajomego. Atmosfera zagęszcza się z minuty na minutę, a niepokojąca aura coraz bardziej udziela się polskiej parze. Wkrótce nastąpią zdarzenia, które doprowadzą Kasię i Tomka do olbrzymiej wewnętrznej przemiany. Nic nie będzie już takie jak było. Tę podróż na Bali oboje zapamiętają na zawsze.

Gatunek: thriller, dramat psychologiczny

Produkcja: Polska 2021

Reżyseria: Paweł Ferdek („Pollywood”, „Szkoła życia”)

Scenariusz: Paweł Ferdek („Ki”), Arun Milcarz

Obsada: Anna Krotoska („Wieża, jasny dzień”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marcin Czarnik („Drogówka”, „Artyści”, „Syn Szawła”, „Wiedźmin”), Lucky Moniaga („Si Anak Kampoeng”)

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 lipiec 2021 12:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama